1:48 Army Type Otsu 1

Текущ групбилд Япония (01.07.2014 - 30.09.2015)
Ssasho0
Член на клуб "Стендов Моделизъм България"

1:48 Army Type Otsu 1

Мнение от Ssasho0 »

Здравейте,

Army Type Otsu 1 ще е моят модел за нашия групбилд.
През 1922г., 3 години след създаването си, Kаwasaki започват първото масово производство на самолет в Япония - Army Type Otsu 1! Това е местното име на строения под лиценз самолет, известен в останалата част на света като Salmson 2A2. Kawasaki построяват около 300 броя от горе долу 1000та (между 600 и 1000) самолета от този вид построени в Япония.

Моделът е първият на гърците от Gaspatch models и определено поне от кутията моделът изглежда великолепно. Дали това впечатление ще се затвърди, само бъдещето ще покаже. разцветката на която съм се спрял, изненадващо ще бъде бял самолет с червени точки по него :).
Работата ще започне веднага щом отхвърля някой от проектите по който работя в момента, но вече ме сърбят ръцете да го подпукам, така че няма да го бавя.

Изображение

Изображение
Александър Крантев
e-mail: akrantev@abv.bg
FB: Alexandar Krantev
Изображение
Аватар
Academica
Обратна връзка:

Re: 1:48 Army Type Otsu 1

Мнение от Academica »

Ssasho0 написа:... разцветката на която съм се спрял, изненадващо ще бъде бял самолет с червени точки по него ...
Твърде интересно решение, бих казал.... :D
Светослав Цанков
Изображение
Ssasho0

Мнение от Ssasho0 »

Работата по модела реално започна и върви с голяма лекота, особено като се сравни с другият модел който правя в момента (Gotha GVa, Roden 1:72). Всичко си пасва перфектно, няма почти нищо за почистване по частите, нивото на детайлите е великолепно. Единствено пластмасата прилича на тази на ICM, тоест мека и лесно се поврежда (видимо на втората снимка), но това е по-скоро за да кажа и нещо негативно за модела, а не истински недостатък! Като цяло моделът е великолепен и върна желанието ми да моделирам, което бях позагубил, покрай двата модела на Роден, които съм започнал.
В момента работя по интериора, направил съм всички чарколя, но съм залепил доста малко, понеже предстой първо да им пусна съответните кабеляци и тръбички, а все още не ми се е напълно изяснило кое от къде идва и къде отива. Реших да не поставям Turnbuckles на интериорните структурни кабели, понеже няма да се виждат и ми се струва излишно.
За дървеното съм използвал стандартната техника на масло върху акрил, като цветовете са акрил - Tamiya XF-55 Deck Tan и Gunze Radome H-318, а маслото е микс на око някакво оранжево, burnt umber и burnt siena.
Инструкцията на Gaspatch твърди, че интериорните метални компоненти са били черни, а това на Wingnut WIngs, че са били тъмно сини. Реших да заложа на варианта със синьото, понеже ми харесва повече. Използвах Tamiya XF-18 medium blue. За металните части пробвах нещо ново - метална паста на АК. Това нещо е супер за малки части, най-вече защото се нанася с четка и не е нужно за някаква дреболия да чистя аерографа 10мин :)
Днес заминавам на ски в Австрия и следващият ъпдейт ще е след 2-3 седмици :)

Въпроси, коментари и градивна критика са добре дошли!

Поздрави,
Сашо

Изображение

Изображение
Александър Крантев
Изображение
Аватар
Academica
Обратна връзка:

Мнение от Academica »

Ssasho0 написа:...Днес заминавам на ски в Австрия и следващият ъпдейт ще е след 2-3 седмици :)...
Хубаво да си изкарате!!! :beer:
Светослав Цанков
Изображение
Аватар
valko-bg

Мнение от valko-bg »

Приятно изкарване и от мен! :)
Валентин Петров
Ssasho0

Мнение от Ssasho0 »

Работата по модела върви малко по малко. Почти съм готов с интериора, остават няколко горивни маркуча и инструмента и след това затварям. Трудното идва веднага след това, понеже трябва да се китне и изшкури една фуга вътре на затворен фюзелаж и след това да се опънат няколко кабела :), но мисля, че измислих как да го направя.
Ето и две снимчици, както винаги коментари въпроси, препоръки и градивна критика са добре дошли!

Поздрави,
Сашо

Изображение

Изображение
Александър Крантев
Изображение
Ssasho0

Мнение от Ssasho0 »

Продължавам нататък:
затворих го, имаше малко проблеми с напасването, но с достатъчно псувни и ластици стана.
Металните панели са боядисани с ALclad II STainless steel с аерограф, след това Mr. Metal COlour Iron и Chrome SIlver на четка (само петна) и накрая общо полиране на трите цвята за да се размият границите между тях.
Сивото е тамийско бяло и Silver на Gunze (акрил) в съотношение 3-4:1 (на око), получи се много светло сиво с метален отблясък. След това направих петна и потъмнявания със Smoke на Tamiya, Много разреден с Gloss Clear и Mr. Leveling Thinner, пръскано на много слабо налягане.
Поставих върху боята декали на Aviattic - WW1 German/ Austro-Hungarian Linen (light). Това е почти напълно прозрачен декал, който добавя мааалко сивота и най-вече имитация на нишките на плата. Декалът е в 1/32, но изглежда достатъчно добре и на 1/48. Той и в 1/32 няма как да е в мащаб, но някой елементи за да са видими трябва да не са мащабни, пък и според мен изглежда СТРАХОТНО.....на живо поне!
следва подготовка за кабелите и двигателя :)
Както обикновено въпроси, коментари, препоръки и/или градивна критика са добре дошли!

Поздрави,
Сашо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Александър Крантев
Изображение
serpico

Мнение от serpico »

Металната обшивка е като истинска.Отлично се справяш !
:respect:
Христо Банчев
Аватар
falcona357
Обратна връзка:

Мнение от falcona357 »

Критики няма,а и няма да има.Давай смело ,че ми е интересен накрая как ще изглежда завършен модела.Аз над мой зациклих здраво
Изображение
Ssasho0

Мнение от Ssasho0 »

Малко прогрес, не съм доволен как стана червената ивица и ще я преправям :x , но може да се добие представа как ще изглежда. Двигателят е почти готов, остава да залепя 10-12 елемента само x-). Макрото естествено показа доста недостатъци, които ще оправям в следващите дни :blahblah: ама това е.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Александър Крантев
Изображение
Ssasho0

Мнение от Ssasho0 »

лееееко напредвам, но има няколко неща, които не ми харесват и ще препръсквам - дано се получи. Започнах с кабелите както се вижда, голяма забава! СЛедващи снимки като кача горното крило :)

Поздрави,
Сашо

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Александър Крантев
Изображение
Аватар
Academica
Обратна връзка:

Мнение от Academica »

:shock:
Светослав Цанков
Изображение
Ssasho0

Мнение от Ssasho0 »

да покажа до къде я добутах с модела - залепих горното крило и опънах почти всички кабели, останаха 4 които ще сложа след като монтирам предната картечница и контролните за елероните.
Вместо картечница отзад сложих камера - самолети с картечници колкото искаш, с камери съвсем не са толкова много.
Остана да направя опашката, но чакам нови декали, че ми свършиха. Прекалено много грешки допуснах в началото и преправях.

Ето и снимките:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Александър Крантев