Type 73 ougata truck (ISUZU), 1:72, Fujimi

Текущ групбилд Япония (01.07.2014 - 30.09.2015)
Заключено
Аватар
Academica
Член на клуб "Стендов Моделизъм България"
Обратна връзка:

Type 73 ougata truck (ISUZU), 1:72, Fujimi

Мнение от Academica »

Ще строим японци!

През 1968-69 г Исудзу разработват стандартизиран 3,5 тона камион, който влиза на въоръжение през 1973 г. Това е Тип 73 (SKW440M) 6x6. И досега това е най-разпространения японски военен камион, на чието шаси се монтират цистерни, самосвали, ремонтни работилници, евакуатори, зенитни комплекси и какво ли още не.
Двигателят е 8 цилиндров дизел с директно впръскване, 240 к.с. Скоростна кутия - 5 степенна, ръчна. Кабината може да е с брезентов покрив или метален. Развива скорост 90-95 км/ч по шосе. Запас от ход - 500 км

Камиончето ще си го направя бордовак без тента.
Малко да поразтикам останалите проекти и - запретвам ръкави! :)
Светослав Цанков
Изображение
Аватар
Academica
Обратна връзка:

Re: Type 73 ougata truck (ISUZU), 1:72, Fujimi

Мнение от Academica »

Academica написа:... запретвам ръкави! :)
Речено - сторено.
В петък следобед и в събота през деня:
- изкОпах 1 кубик пръст;
- направих кофраж;
- полученото пространство запълних с 3,5 куб. м. речни камъни - едри и среден размер.
- хартисалите ми камънаци изнесох с количката на 20 метра от къщата - който иска да си ползва; :)
- мерих - смятах, мерих - смятах, изчислих, че ми трябват около 1,6 кубика бетон. На сутринта като станах - погледнах работната площадка и ми се видя малко бетона. Поръчах 2 кубика;
- докараха ги. Врътнаха миксера. Изляха ги. Хартиса около половин кубик. Айде с количката нагоре по баира - стръсках ги между оградата и шосето и си направих и паркинг. :roll: Не ядох. Направо си легнах да спя. (това около 15,00 часа). Като станах - качих се в стаята на Туполев, че не исках да гледам ни бетон, ни камък, ни вила, ни трева, ни природа.... :lol:
И така:
Налепих рамата на камиончето. Окичих я с всичко, що се полага - ресори, двигател, резервоар, сандъци за инструменти, въздушни филтри, кука за теглене.... Боядисах всичко в черно.

Сглобих каросерията.

Залепих арматурното табло в кабината и я пръснах в дзилиено.

Пипнах и по трактора, но това - в другата тема:
http://www.scalemodelsclub.com/forum/vi ... 104&t=5027
Светослав Цанков
Изображение
Аватар
Academica
Обратна връзка:

Re: Type 73 ougata truck (ISUZU), 1:72, Fujimi

Мнение от Academica »

За отчитане на дейност - изрязах всички дръжки, които ще заменя с такива от телчица...

На каросерията лепнах калниците. Калобраните ще добавя чак към финала. Мисля да си ги направя от боядисана латексова ръкавица. :) Методът е пробван и работи.

Вапцах и ауспуха.
Светослав Цанков
Изображение
Заключено

Обратно към “Групбилд”