Новини - модели - Архив 2018г.

Раздел за фирмени новини
Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 08 дек 2018, 06:00

RailRoad Modeling RSS Feed
This is the official RSS Feed for RailRoad Modeling.

1. Accurascale: HUO/HOP Wagon Update - 2018-12-07 21:08:15
Изображение
Accurascale has released images of the latest pre-production samples of their O/1:43.5 7mm HUO/HOP Wagons

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 08 дек 2018, 12:00

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. Gaunt Summoner 8211 Games Workshop - 2018-12-07 17:40:57
Gaunt SummonerTzeentch ArcanitesGames Workshop 8211 83-78
Ta figurka już dawno wpadła mi w oko. Dopiero jednak, gdy zobaczyłem ja na żywo, w dodatku genialnie pomalowaną, wiedziałem, że muszę ją mieć. #będęmalował.. jak wszystkie inne. Jakość samego modelu nie była dla mnie wielkim zaskoczeniem, bo jak wyglądają nowe produkcje Games Workshop mogłem się już przekonać na okoliczność opisu zestawu czaszek. Choć prawdę mówiąc i tak jestem oczarowany, jak producent ten eksploatuje możliwości technologii wtryskowej. Bo owszem, model jest plastikowy (moja poprzednia styczność z figurkami do Warhammera była w czasach, kiedy postacie bohaterów lane były jeszcze z białego metalu, toteż na to zwróciłem uwagę ), a wszystkie dziesięć elementów kryje się w jednak szarej ramce z niezbyt twardego plastiku

Изображение

Изображение

W plastikowym blistrze (bo tak właśnie figurka jest spakowana)..

Изображение

..znajdziemy również typową okrągła podstawkę 8211 tę większą, o średnicy 40mm

Изображение

Prócz tego na kartoniku, który stanowi zarazem etykietę, umieszczony jest schemat montażu figurki. Co się zaś tyczy malowania, jedyną podpowiedzią jest boxart, choć zarówno w aplikacji Citadel paint jak i na jutubowym kanale WarhammerTV znaleźć można mnóstwo podpowiedzi, nawet w temacie tego konkretnego modelu. A gracze to już w ogóle pewnie wiedzą najlepiej, gdzie szukać takich informacji. Ja jednak graczem nie jestem, podobają mi się niektóre figurki po prostu

Изображение

Изображение

Wracając do samej figurki.. Jak wiadomo, technologia wtryskowa ma swoje ograniczenia, ale albo sprawne stosowanie wielodzielnych form suwakowych, albo zgrabny podział technologiczny pozwalają wiele z nich skutecznie ominąć. GW postawiło na podział 8211 stąd w sumie niewielka figurka składa się z 10 elementów. Dzięki temu jednak detale są naprawdę filigranowe (choć może nie tak ostre, jak to jest możliwe w żywicy czy metalu), wyraźne, fałdy materiału wybujałe. Nie ma uproszczeń, powszechnych w figurkach lanych w jednym kawałku w dwudzielnej formie. Jedynie trzeba pamiętać o nawierceniu luf

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

I na koniec jeszcze 8211 jak wspominałem, do wejścia w posiadanie tej figurki pchnęła mnie ostatecznie możliwość obejrzenia na żywo jednej takiej pomalowanej, podczas konkursu Hussar 2018. Zresztą nie tylko mnie się ona spodobała 8211 autor malunku 8211 Mateusz Banaszkiewicz 8211 został uhonorowany przez jurorów pierwszym miejscem w kategorii SINGLE FANTASY. A dzięki uprzejmości Sławomira Sławola Borysowskiego mogę ją tutaj zaprezentować

Изображение

Изображение

..na żywo wygląda lepiej. jeszcze lepiej!
Pozostałe prace z konkursu można obejrzeć w galerii przygotowanej przez Sławola
KFS

The post Gaunt Summoner 8211 Games Workshop appeared first on KFS-miniatures.

2. 1/35 Battle of the Marne (1914) 8211 ICM - 2018-12-07 10:26:48
1/35 Battle of the Marne (1914)Taxi Car w/French InfantryICM 8211 35660

Pojawienie się takiego zestawu było dość oczywiste 8211 gdy opisywałem miniaturę paryskiej taksówki z ICM wspominałem, że z czasem należy się spodziewać figurek dopasowanych do tego modelu. I owy czas minął 8211 mamy więc komplet, czyli samochód oraz cztery ludziki 8211 trzech francuskich żołnierzy i kierowcę. I na nich się tutaj skupie, a po więcej szczegółów na temat pojazdu odsyłam do jego recenzji. Tu poprzestanę na zdjęciach wyprasek

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Co więcej, budowę opisuje dokładnie tan sam schemat montażu, co w modelu samego samochodu. Montaż figurek bowiem jest zaprezentowany, jak zwykle na osobnej wkładce, i jak zwykle również raniącej oczy swoim wzornictwem

Изображение

Изображение

Elementy wszystkich czterech postaci miesza się w jednej szarej ramce

Изображение

Z bliska wygląda to zwyczajowo całkiem nieźle, choć nie da się kryć, że bliżej tym ludzikom do jakości lepszych Miniartów, niż takich cudeniek jak brytyjscy żołnierze z ICM.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Uzbrojenie i większość ekwipunku znajduje się na osobnej wyprasce, uniwersalnej dla wielkowojennego wojska francuskiego

Изображение

Изображение

Изображение

..i tutaj porównanie jakości detali do ekwipunku oferowanego przez MiniArt będzie jak najbardziej trafne, i chwalebne przy okazji

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

KFS

The post 1/35 Battle of the Marne (1914) 8211 ICM appeared first on KFS-miniatures.

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 09 дек 2018, 00:00

The Modelling News
Latest in news and reviews and kit builds from the scale modelling world

1. Got any blacker? Bandai go big & black with their Shadow Trooper in 6th scale - 2018-12-08 16:48:00

Изображение
Elite troops of the empire, these Shadow troopers exist somewhere in Star Wars canon, and Bandai probably couldn39t have gone to less effort when churning this one out - their new (different colour moulding) Shadow Trooper in 1/6th scale in our preview...
Read on... »

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 09 дек 2018, 06:00

1. Dapol: Class 67’s Planned - 2018-12-08 21:38:15
Изображение
Dapol has announced plans to produce a series of Class 67 diesel electric locomotives in N gauge

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 09 дек 2018, 12:00

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/10 SONGS OF WAR 8211 Big Child Creatives - 2018-12-08 11:58:44
1/10 SONGS OF WARBig Child Creatives 8211 BCSWPK0001
Po licznych namowach jednego ze znajomych malarzy postanowiłem zmierzyć się z tematem pocycków. Temat dotychczas omijałem szerokim łukiem, zatem musiałem uzupełnić skład o jakieś, które #będęmalował. No którąś z tych to będę na pewno. Po przejrzeniu ofert wielu producentów uwagę zwróciłem na popiersia z Big Child Creatives. A ponieważ nie mogłem się zdecydować, które podoba mi się bardziej, to sprawiłem sobie obydwa, w zestawie. Zacznijmy więc od modelu, który trafił do katalogu BCC wcześniejIRON HEARTBig Child Creatives 8211 BCSWBU0001

Изображение

model jak widać spakowany w atrakcyjny blister, który podnosi walory estetyczne całości oraz podkreśla, że mamy do czynienia z dotykiem luksusu, jakim sa wysokiej jakości figurki zaprojektowane w wysokim reżimie wzornictwa na najlepszym światowym poziomie. Więcej na temat gównianych opakowań pisałem na okoliczność prezentacji innej figurki jednego z renomowanych producentów. Tutaj dodam jedynie, że dość delikatny wakuformowy blister nie tylko pozostawia pewnie niedosyt w kwestiach estetycznych, ale tez nie do końca dobrze chroni zawartość przed uszkodzeniem. Choć w tej figurce akurat wszystkie pięć elementów jest nienaruszona 8211 nie licząc fakty, że jeden z nich odłamał się od kostki wlewowej

Изображение

Mamy tu do czynienia z cyfrową rzeźba, ale w wykonaniu kogoś, kto jednak umie 8211 to nie jest takie powszechne. Świetne są zatem nie tylko elementy zbroi i miecza, bogate w ornamenty, ale również włosy, twarz, czy wreszcie płaszcz dorównują detalom

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Odlewy są naprawdę doskonałej jakości. Boję się jednak myśleć, co byłoby, gdyby nie były, bo usuwanie jakichś przesunięć ze wspomnianych ornamentów na pancerzu, czy faktury peleryny byłoby wybitnie upierdliwe. Na szczęscie wszelakie cięcia, bo oczywiście są, sa dobrze schowane i mądrze uplasowane

Изображение

Изображение

Drugie z popiersi, w podobnym klimacie, jednak bohaterka inspirowana jest raczej Onna-bugeisha, czyli historycznymi japońskimi wojowniczkamiSWORD OF DAWNBig Child Creatives 8211 BCSWBU0002

Изображение

Ponownie zwykły blister kryje już znacznie więcej elementów, w tym dziwny zdobny dysk, który jest nie tyle elementem fgurki co ozdobnikiem do zamontowania na podstawce w tle popiersia

Изображение

Изображение

Jak powiedziałem, blister odlane z ciemnoszarej żywicy elementy kryje, ale już nie zabezpiecza. Miecz ma odłamaną rękojeść (i z tego co wiem, to w tym modelu nie jest jakieś wyjątkowe), i choć nie wiąże się to z ko0niecznościa przeprowadzenia jakichś poważnych operacji naprawczych, to niesmak pozostaje. Tym bardziej, że nie jest tajemnicą, jak delikatne elementy można zabezpi9eczeac przed uszkodzeniami, a pokazuje to w praktyce choćby Valkiria.

Изображение

Изображение

Nie zmienia to jednak faktu, że sam model jest naprawdę śliczny. I ponownie odlany na doskonałym poziomie. A rzeźba jest świetna nie tylko w finezyjnych detalach, ale i ogólnej ekspresji

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

KFS

The post 1/10 SONGS OF WAR 8211 Big Child Creatives appeared first on KFS-miniatures.

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 10 дек 2018, 00:00

Scale Model News

1. 1:25 SCALE CHEVROLET EL CAMINO DERBY CHAMP PICKUP FROM AMT - 2018-12-09 18:00:00

Изображение

THIS INTERESTING AMT RACING KIT is based on a model first released issued in 1969.Read more »

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 10 дек 2018, 06:00

1. NOCH: Enhanced Scenery and Big 0 Scale Figures - 2018-12-10 01:37:25
Изображение
NOCH announces new items in time for Christmas: New Foliage for Realistic Scenery Design and Big 0 Scale Figures.

2. Atlas: N Scale Photo-Etched Super-Detail Parts - 2018-12-09 04:07:28
Изображение
ATLAS is releasing photo-etched super-detail parts for N scale.

3. Atlas: Latest From Atlas - 2018-12-09 04:00:49
Изображение
ATLAS announces their November selection of models in O, HO, and N.

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 10 дек 2018, 12:00

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/35 BMR-1 8211 Early Mod. with KMT-5M 8211 MiniArt - 2018-12-09 22:44:40
1/35 BMR-1 8211 Early Mod.with KMT-5MMiniArt 8211 37034
Nie powiem 8211 szeroki uśmiech pojawił się na mojej fizjonomii, gdy w zapowiedziach Miniartu pojawił się model tejże maszyny, a jeszcze większy, gdy wylądował on w moim warsztacie. Mowa tutaj o pojeździe technicznym BMR-1. Dokładnie był to wóz rozminowania pola walki, z rosyjska 8211 bojewaja maszina rozminowanija. Jak wspominałem w recenzji T-55Amod.1965, Miniart konsekwentnie rozwija serię modeli pojazdów bazujących na podwoziach czołgów rodziny T-54/T-55. Nie inaczej jest i tym przypadku. W tym miejscu pierwsze brawa dla ukraińskiego producenta. Dlaczego? A dlatego, że wydał na rynek zalany w dużej mierze germańskim wehikułami model można rzec nietuzinkowy. Naliczyłem miniatur tego typu pojazdów sowieckich8230 aż trzy!!! BMR-3 Trumpetera, BMR-3M Menga i naszego bohatera, czyli BMR-1 8211 chodzi oczywiście o skalę jedentrzypięć i wtrysk 8211 bo jest też parę żywicznych konwersji do podobnych machin. Wracając do tematu, tenże czyściciel min powstał z przebudowy działa samobieżnego, skonstruowanego na bazie T-54, czyli Su-122-54. Samo działo było produkowane przez bardzo krótki okres (jak na warunki sowieckie), i niestety bardzo szybko się zestarzało i przestało spełniać warunki ówczesnego pola walki. Jednak radzieccy myśliciele nie marnowali cennych podwozi przebudowując je właśnie na pojazdy zabezpieczenia technicznego 8211 jednym z nich jest właśnie BMR-1. Krótko tylko wspomnę, że podobne praktyki były prowadzone już podczas Wielkiej Wojny Ojczyźnianej, gdzie pozbawione wież np. wozy T-34 wykorzystywane były jako ciągniki ewakuacyjne.
Model został zapakowany w typowe dla producenta pudełko 8211 sztywne, mocne. Boxart jak zawsze atrakcyjny, przedstawiający beemera trałującego drogę w Afgaństanie, o czym przy okazji malowań dopowiem dlaczego akurat tam. Z boku płonąca cysterna, z tyłu majaczy się przód jakiegoś BMP 8211 naprawdę ładnie to wygląda. Jako, że droga jest trałowana, więc i w pudle znajdziemy również trał KMT-5M, czyli wersję rozwojową tarłu jeszcze z czasów drugiej wojny światowej. Samo pudło nie jest wypakowane po brzegi jak w przypadku T-55 z interiorem, ale i tak przestrzeń nie jest zbytnio zmarnowana. Tutaj tzw. bebechów nie znajdziemy 8211 wersja nie dla masochistów. Niemniej znając miniartowców można się spodziewać i wersji z wnętrzem 8211 czas pokaże. Mimo że nie ma środka, to i tak ilość wyprasek jest bardzo duuuża 8211 69 plus jedna blacha i dwa łańcuchy 8211 hmmm8230 sporo 8211 ilości elementów w ramkach nie miałem już siły policzyć, ale z pewnością nie zamknie się ona w przedziale 100-200.

Изображение

D

Изображение

A

Изображение

Ea

Изображение

Wb x 2 8211 te koła napędowe wykorzystamy w modelu.

Изображение

Ta x 2 z tych ramek natomiast instalujemy w miniaturze koła napinające.

Изображение

F

Изображение

Db

Изображение

Gb

Изображение

Jc

Изображение

Hd x 3 8211 przy małych ramkach zdjęcia awersu i rewersu.
Ag x 2

Изображение

Fd x 2

Изображение

Aj x 4

Изображение

Ff x 2

Изображение

Fg

Изображение

Bd

Изображение

Ac x 4

Изображение

Ba x 2

Изображение

Ah x 2

Изображение

Blaszka fotorawiona wraz z bardzo ładnymi łańcuchami,które z pewnością nie przypominają komunijnych precjozów, tylko oryginalne siermiężne radzieckie wyroby, to już standard, i jak zawsze wykonana jest na wysokim poziomie. Zawiera minimum części niezbędnych do waloryzacji miniatury, i moim skromnym zdaniem to minimum jest optymalne 8211 nie za dużo, nie za mało.

Изображение

Wbrew pozorom, że BMR jest kontynuacją serii, ze wspólnych ramek z T-54/T-55 znajdziemy tu tylko koła jezdne.
Ramki Hm x 4

Изображение

i ramki Wj x 6

Изображение

Sama wanna kadłuba, mimo jednakowych wymiarów z czołgiem T-54, ma inne odstępy kół jezdnych. Przerwa jest między trzecim, a czwartym kołem, a nie jak w czołgu między pierwszym, a drugim. Tak więc producent nie mógł wykorzystać ramek z częściami czołgowymi w tym przypadku. Cała wanna jest w ten sposób nowym elementem, a raczej elementami 8211 bo jak to w miniartach 8211 rozczłonkowana na elementy pierwsze.

Изображение

Изображение

To samo tyczy się nadbudowy 8211 tutaj z pierwowzorem, czyli pięć czwórką znajdziemy wspólne elementy pokryw przedziału silnikowego.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Błotniki to oczywistą, oczywistością osobne elementy.

Изображение

Generalnie w modelu naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Jakość zdetalowania i odtworzenia oryginału stoi na wysokim poziomie8230

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

8230o czym może świadczyć fakt odwzorowania na wieńcach kół napędowych numerów technologicznych 8211 łał rzekłbym8230

Изображение

8230i elementach trału

Изображение

Żeby pojazd nie był bezbronny wyposażono go w standardową wieżyczkę znaną z pojazdów BRDM-2, BTR-60PB i BTR-70, a uzbrojoną w najcięższy karabin maszynowy KPWT kal.14,5mm i karabin maszynowy PKT kal.7,62mm. Taaak8230 jeżeli mamy wieżyczkę do tych pojazdów 8211 czyżby Miniart miał w przyszłościowych planach BRDM-y i BTR-y? Oblizałem się na samą myśl o tym.

Изображение

Tak jak wspomniałem, nie ma się do czego doczepić.

Изображение

Изображение

Изображение

Na przeźroczystej wyprasce, która jest zdwojona, znajduje się cała optyka bryki, czyli peryskopy, światła i wizjery 8211 jednym słowem wszystko co potrzeba.

Изображение

Изображение

Wspominane łańcuchy-bdb.Czytaj nic dodać,nic ująć.

Изображение

Pozostała jeszcze kwestia traków 8211 a te mamy akurat w tymże zestawie pracujące, czyli jak zrobimy ruchome koła (a można), będziemy mogli sobie pojeździć i potrałować pole minowe na dywanie. Ruchome są dzięki temu, że to wczesne gąsienice typu RMSCh, czyli takie co to montowano w tankach rodziny T-72. A te Miniart zrobił już jako osobny zestaw waryzacyjny, który to dogłębnie opisałem w tej oto recenzji. Niemniej fotki dla przypomnienia. Ah zapomniałbym 8211 takie gąski znajdziemy również w późnej wersji T-55A mod.1981 8211 oczywiście w wydaniu Miniartu.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Instrukcja, jak przystało na wschodnich sąsiadów, jest bardzo dobrze opracowana i pomimo oczopląsu jakiego doświadczamy po otwarciu 8211 po spokojnym przestudiowaniu jest przejrzysta i jasna-jak dla mojej osoby Miniart robi jedne z lepszych rysunków technicznych,jak te ich wynalazki poskładać.Brawo.

Изображение

Pozostała kwestia kolorowania. Mamy do wyboru pięć schematów 8211 pierwszy 8211 Afganistan, wczesne lata osiemdziesiąte. Drugie to początek lat osiemdziesiątych, czyli też okres pomocy Breżniewa dla rządu w Kabulu 8211 szkoda, że przeciągnęło się to aż do 1989 roku 8211 i tak przez kolejne trzy wzory dochodzimy do sedna 8211 wszystko na sowiecko 8211 zielono i wszystko z lat 1979 8211 1989 Afganistan. Tak więc mamy tutaj odpowiedź na mój opis boxartu 8211 trałującego drogę w Afganistanie. Co do proponowanych wytwórców farbek mamy aż dziewięciu 8211 Vallejo, Mr.Colour, Life Colour, Tamiya, Testors, AK Real Color, Humbrol, Revell i MissionModels 8211 tej ostatniej nie znam. Jak łatwo zauważyć, zabrakło specjalistów od kolorów spod znaku sierpa i młota, czyli Ammo. Cóż co zestaw Miniartu, to inni producenci chemii.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Podsumowując 8211 nietuzinkowy model nietuzinkowego pojazdu w pięknym i świetnie wydanym zestawie. Po raz kolejny przy okazji miniatur z Miniartu stwierdzę, iż nie jest to model dla początkujących adeptów tego pięknego hobby. Trzeba naprawdę nabrać trochę ogłady przy składaniu plastikowych zabawek, żeby zmierzyć się z tym zestawem. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli chodzi o jakość skali od 1 do 10 8211 daję 10. Chociażbym chciał, to nie miałem się do czego przyczepić podczas przeglądu wyprasek i studiowania książeczki zwanej instrukcją. Jak model wygląda w składaniu postaram się w najbliższym czasie przedstawić w wiwisekcji.
Rafał Buber Kubić

The post 1/35 BMR-1 8211 Early Mod. with KMT-5M 8211 MiniArt appeared first on KFS-miniatures.

2. 1/16 Viking (IXc) 8211 ICM - 2018-12-09 21:53:38
1/16 VikingIX CenturyICM 8211 16301
ICM konsekwentnie co jakiś czas puszcza na rynek kolejna figurkę w 1/16, czy jak kto woli 120mm. Choć w tej konsekwencji brak nieco konsekwencji 8211 tematycznie są one mocno chaotyczne. Jedyna 8216seria8217, jaka dała się dostrzec, to kilka postaci przedstawiających postacie służb gwardyjskich różnych krajów 8211 wśród nich również omawiana na tej stronie przedstawicielka kanadyjskiej królewskiej policji konnej. Potem jednak pojawił się od czapy lodowy król, czyli figurka wyraźnie inspirowana postacią z Gry o tron. No więc trudno wyobrazić sobie bardziej naturalny wybór kolejnej figurki, niż .. wiking. No więc właśnie. Czemu wiking? I to jeszcze taki całkiem akuratny historycznie, a nie taki jak z kreskówki, z rogatym kaskiem? A do tego jeszcze, w odróżnieniu od wszystkich innych modeli w tej skali od ICM w dość dynamicznej pozie? No nie łapię meandrów pomysłowości, jaka stała za tym wyborem, ale jest. Zajrzyjmy zatem do pudełka.

Изображение

Na początek poligrafia. Bo mamy arkusz kredowego papieru A4, na którym wydrukowany jest boxart 8211 obrazek urody.. oryginalnej. Ale jest.

Изображение

Potem mamy instrukcję montażu i malowania. Typowa dla figurek z ICM 8211 to znaczy krzywdząca oczy. Ale przynajmniej czytelną

Изображение

Изображение

Ramki A oraz B to standardowa jajowata podstawka dołączana do wszystkich miniatur ICM w tej skali

Изображение

Główne elementy figurki zmieszczone są w jednej ramce

Изображение

Druga, nieco mniejsza wypraska kryje tarczę, uzbrojenie, kask oraz parę innych drobiazgów

Изображение

..kask, a w zasadzie dwa kaski do wyboru, gdyż przednia połowa występuje w dwóch odmianach 8211 z okularem albo zwykłym nosalem

Изображение

Изображение

Formalnie mamy tez dwa miecze, bo jednej nagi, z osobną pochwą, oraz drugi, już w pochwie, gotowy do przytroczenia u boku

Изображение

Изображение

Z uzbrojenia jest również topór

Изображение

..z kolei widoczne w ramce strzały są przeznaczone do wbicia ich w tarczę

Изображение

Skoro o raczy mowa, to na szczęście pozbawiona jest imitacji faktury drewna 8211 to dobrze, bo rzadko kiedy jest to w plastiku odtworzone ładnie. Znacznie łatwiej zrobić to samemu, samodzielnie. Tym łatwiej, że umbo jest osobnym detalem

Изображение

Изображение

Wzór figurki rzeźbiony był ręcznie. To widać, bo niektóre detale cechuje pewna nonszalancja w wykończeniu. Ale zasadniczo całość dość udana. Dość zgrabne fałdy, świetna przeszywanica..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Nie jest źle, ale niektóre fałdy trzeba jednak poprawić, pogłębić, a jeszcze więcej szlifowania wymagają łączenia połówek formy, bo miejscami przesunięcia są znaczące. Pewnie nie roboty b3edzie również z doprowadzeniem do używalności głowy, bo została podzielona na trzy części (nie licząc kasku) 8211 do z jednej strony daje więcej detali, w tym odtworzone porządnie uszy, ale z drugiej wiąże się z koniecznością szpachlowania i szlifowania spoin na gładko

Изображение

Изображение

Ogólnie rzecz ujmując 8211 figurka zdaje się mieć niemały potencjał, ale wymaga jednak sporo obróbki.
KFS

The post 1/16 Viking (IXc) 8211 ICM appeared first on KFS-miniatures.

3. 1/35 German Panzergrenadiers 8211 MiniArt - 2018-12-09 15:40:11
1/35 German PanzergrenadiersMiniArt 8211 35248
Od jakiegoś czasu odnoszę wrażenie, że Miniart oddał pole w plastikowych figurkach swoim ukraińskim kolegom z ICM. Ci ostatni od lat powoli i systematycznie podnoszą jakość ludzików, które oferują. Polecam tutaj uwadze zestawy żołnierzy z Wielkiej wojny 8211 moim zdaniem genialne. Tymczasem Miniart o ile rozkręcił się w temacie różnych akcesoriów na dioramy czy winiety, to z figurkami mocno zwolnił. W mijającym roku chyba większość zaproponowanych zestawów to odgrzewane kotlety, czyli stary zestaw ludzików z jakimiś nowymi ramkami 8211 czasem z nową figurką, czasem po prostu z nowym uzbrojeniem. Jak by tego by ło mało, to niektóre zupełnie nowe modele swoim wykończeniem przypominały pierwsze zestawy Miniatu jakie eony temu trafiły na rynek 8211 takim rozczarowaniem byli dla mnie amerykanie na konikach. Jak zatem prezentuje się również świeży zestaw niemieckich grenadierów? Same postacie mieszczą się w czterech połączonych ze sobą ramkach

Изображение

Oprócz tego mamy trzy ramki z ekwipunkiem 8211 w tym jedną zdublowaną

Изображение

Изображение

O samym uzbrojeniu i ekwipunku nie będę się rozpisywał 8211 powyższe wypraski trafiły na rynek już jakiś czas temu, jako zestaw wyposażenia niemieckiej piechoty. Był omawiany osobno, i do tamtego omówienia zapraszam po bliższe spojrzenie. Zaznaczę jedynie, że w omawianym tutaj zestawie grenadierów nie ma żadnych blaszek ani kalkomanii (a znaleźć je można w zestawie z bronią). Tutaj zobaczmy z bliska same ludziki

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

..no i jak widać nie są złe. Ale jednocześnie nie są też przesadnie dobre 8211 z bliska rzuca się w oczy jakaś niestaranność w rzeźbie. I nie mówię tu o nie do końca wyraźnych detalach, bo to było zawsze dość charakterystyczne dla Miniartowych ludków, ale o tym, że fałdy ubrań są poszarpane, a kieszenie i paski zaznaczone bardzo zgrubnie. Śmierdzi chałturą. Choć oczywiście ma niemały potencjał.
KFS

The post 1/35 German Panzergrenadiers 8211 MiniArt appeared first on KFS-miniatures.

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 10 дек 2018, 18:00

ICM Holding - Plastic model Kits
ICM Holding - Plastic model Kits

1. MiG-25 RB, Soviet Reconnaissance Plane - 2018-12-10 10:11:26

Изображение

Soon on sale
NEW ITEM OF 2018
MiG-25 RB, Soviet Reconnaissance Plane

MODEL KIT No 72173
Scale: 1:72

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 11 дек 2018, 00:00

The Modelling News

1. In-boxed: 35th scale Pz.Kpfw. VI Tiger (P) Truppenubungsfahrzeug from Amusing Hobby - 2018-12-10 03:49:00

Изображение
After making several full-interior kits of recent times Paul has started his Amusing Hobby Pz.Kpfw. VI Tiger (P) Truppenubungsfahrzeug kit that promises NO interior whatsoever :-). He has paused to show you what comes inside the box before he gets to build the kit in his review...
Read on... »

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 11 дек 2018, 06:00

1. Tangent: GSC 60’ Flat Cars - 2018-12-10 21:40:04
Изображение
Tangent Scale Models has released a number of General Steel Castings [GSC] 60’ flat cars in HO/1:87

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 11 дек 2018, 12:00

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/72 Hurricane Mk I Expert set 8211 Arma Hobby - 2018-12-11 09:04:22
1/72 Hurricane Mk IExpert setArma Hobby 8211 70019
Arma Hobby po serii jednak niszowych tematycznie poloników sięgnęła po mejnstrim, choć również plusem za polskie malowanie. No dobra, Fokker nie był taki zupełnie Panlechicki, ale wciąż tematycznie oddalony od głównych nurtów w modelarstwie. Wygląda zatem na to, że producent postanowił złapać oddech finansowy wydając coś, co będzie miało wzięcie nie tylko w Polsce, ale także w Polsce. Padło na Hurricane Mk. I. I to z metalowym skrzydłem, a to o tyle dobrze, że o ile się orientuję, to dobrej miniatury w takiej konfiguracji na rynku nie było. To znaczy była, ale dobra jakieś trzydzieści lat temu. A Mk I od Airfixa, zupełnie nowoczesny, to jednak szmatopłat. Nie było zatem niczym dziwnym, że pojawienie się strony internetowej anonsującej ten model wywołało poruszenie. Na niej jednak przez długi czas oglądać można było jedynie cyfrowe projekty i rendery. Teraz nabrały one plastikowych kształtów 8211 zobaczmy, jak Arma Hobby poradziła sobie z tematem.
Pudełko, jak zwykle u tego producenta, schludne, z nieobrzydliwym boxartem (i u mnie nieco rozdeptane 8211 poczta z kartonem sobie poradziła, ale na szczęście zawartość wyszła z tego bez szwanku)

Изображение

Na rewersie opakowania zwyczajowo zaprezentowane zostały bokorysy z malowaniami dostępnymi w zestawie. W zestawie serii Expert, czyli wzbogaconym o blaszkę i maski 8211 taki odpowiednik edkowych profipaków

Изображение

Wszytko, włącznie z instrukcją spakowane jest w jedną celofanowa kopertę

Изображение

Już tutaj widać, że ramek jest więcej niż jedna (czy dwie 8211 jedna z elementami i mała z oszkleniem), co było dotychczas wydawało się standardem u Army. Jest zatem jedna duża, zawierająca większość elementów konstrukcyjnych

Изображение
..i druga, mniejsza, z paroma ledwie detalami. Przy czym ten podział trudno traktować jako zapowiedź wypraskowej żonglerki w celu wypuszczenia na rynek kolejnych odmian samolotu- zawartość mniejszej ramki jest moim zdaniem dość przypadkowa

Изображение

Do tego ramka z oszkleniem

Изображение

W edycji Expert miniaturę uzupełnia niemała nawet blaszka fototrawiona, z całkiem mądrze opracowaną zawartością (i nie ma zdrady 8211 są pasy fotela pilota )

Изображение

Изображение

Komplet uzupełnia niewielki arkusik masek 8211 zarówno na wszystkie elementy przeźroczyste jak i koła

Изображение

W tej edycji mamy do wyboru cztery malowania, w większości swojskie 8211 cytując producenta:Hurricane MkI, nr seryjny P3059, kod SD-N z 501 Dywizjonu RAF, sierpień 1940. Samolot na którym latał m.in. Sgt Antoni Głowacki Hurricane MkI, nr seryjny V7234, kod SD-A z 501 Dywizjonu RAF, sierpień 1940. Na tym samolocie Sgt Antoni Głowacki uzyskał sześć zestrzeleń i jedno uszkodzenie samolotu Luftwaffe. Pięć zestrzeleń osiągnął jednego dnia (24 sierpnia 1940) stając się jedynym alianckim „jednodniowym asem” Bitwy o Anglię.Hurricane MkI, nr seryjny R4175, oznaczenie kodowe RF-R z 303 dywizjon PSP/RAF, pilot SGT Josef Frantisek uzyskał na nim 7 ze swoich 17 zestrzeleń w bitwie o Anglię. Na tym samolocie zginął w wypadku 8 października 1940. Hurricane MkI trop, nr seryjny 284, oznaczenie kodowe J, 3 Dywizjon SAAF, Kenia 1941. Na tym samolocie pilot Lt. Robert Kershaw uratował zestrzelonego nad Diredawa (Etiopia) dowódcę, Cpt. Johna Frosta, którego ewakuował na lotnisko macierzyste (15 marca 1941).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Arma podpowiada farby jedynie z palety Hataka 8211 rozumiem ścisłą współpracę tych polskich producentów, zdaję sobie sprawę, że taka praktyka nie jest odosobniona, ale jednak preferuję, gdy prezentowany wybór jest bogaty w mnogość marek 8211 tak samo jak rynek. Na szczęscie mamy do czynienia z dość klasycznym zestawem kolorów, wiec problemów ze znalezieniem odpowiednich farb nie powinno być

Изображение

Cztery warianty oznakowania oznaczają, że arkusz kalkomanii jest niemały 8211 tym bardziej, że mamy tutaj trzy kompletne zestawy rondli a ponadto zawarto tu dwa zestawy napisów eksploatacyjnych 8211 miły dodatek, zapewne z myślą o tych, którzy przedpremierowo zamówili same wypraski, oferowane przez Armę na podobieństwo eduardowych Overtreesów.

Изображение

Co do szczegółów 8211 widać, że zmienił się budżet i mamy już nie Cartograf, a rodzimy Techmod

Изображение

..przy czym jednak zupełnie bez strat na jakości 8211 nawet najdrobniejsze napisy są dość czytelne, godła wyraźne, nie ma przesunięć kolorów (które bywa, że zdarzają się nawet włochom)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Nim przejdziemy do omówienia plastiku z bliska, proponuje jeszcze rzut oka na schemat montażu. Jest dość mocno skondensowany 8211 wszystko upchnięto ledwie na trzech stronach 8211 ale jest dość przejrzysty, choć na granicy czytelności, moim zdaniem. Niemniej jednak już tutaj widać, że mamy do czynienia z całkiem rozbudowaną miniaturą. No i że ŚMIGIEŁKO SIĘ KRĘCI!!1! #brawoArma

Изображение

Изображение

W poprzednich miniaturach z Army widać było nie mało problemów 8216wieku dziecięcego8217 8211 pamiętać bowiem należy, że omawiany tu Hurricane to zaledwie piaty (jeśli dobrze liczę) zestaw plastikowy tego producenta. Jak jest tym razem? Zacznijmy od oszklenia. Jest całkiem przejrzyste, bez zniekształceń, mimo że wyjątkowo grube

Изображение

Изображение

Изображение

No ale jak widać, niestety wymaga wypolerowania 8211 powierzchnia idealnie gładka nie jest

Изображение

Miłym akcentem jest to, że mamy dwie limuzyny 8211 jedną do zamontowania jako zamkniętą; druga ma nieco inny profil, co jest spowodowane nie tylko koniecznością dopasowania na grzbiecie modelu (choć to oczywiście również), ale i w oryginale ruchoma cześć była elastyczna i zmieniała swój kształt wraz z odsuwaniem w tył. Problem tylko w tym, że moim zdaniem grubość szybek w tym modelu dyskwalifikuje wersję otwartą, w której wyraźnie byłaby wyeksponowana krawędź szkiełka.
Znacznie lepiej od oszklenia prezentują się elementy z szarego plastiku. Powierzchnia płatowca jest wykończona w miłej satynie, linie podziału są cienkie i wyraźne, przy czym uwagę zwraca różna ich szerokość w zależności czy imitują granice blach poszycia, czy ruchomych elementów konstrukcyjnych

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

W porównaniu z eduardowym spitem w 72 Arma przegrywa jedynie brakiem nitowania

Изображение

Изображение

Świetne odtworzone są ugięcia szmaty na poszyciu 8211 delikatne, ale jednak odpowiednio wyraźne. Przy czym krawędzie spływu są cienkie jak żyletka, a plastik aż przejrzysty. Całkiem udane jest tez poszycie na spodzie kadłuba, co jest w tym samolocie dość newralgiczną powierzchnią

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Niestety, nie obyło się bez drobnych wpadek. Nie ma dramatu, bo to rzeczy łatwe do usunięcia, ale są. Choć może smugi po frezie na zagłówku będą wymagały niemałej uwagi przy niwelowaniu

Изображение

Pozostałe problemy skumulowały się w rejonie okucia łączenia kadłuba z płatem. Pilnikiem trzeba będzie usunąć jakieś parchy na samym jego końcu

Изображение

..no i trochę szlifowania będzie w samym zagięciu, bo frez dostał tu czkawki

Изображение

Drobiazgi 8211 jak widać (choć technologicznie na poziomie korekt formy trudne do usunięcia 8211 ponieważ to wypukłości, to żeby je naprawić najpierw formę trzeba napawać, a potem frezować w tym miejscu ponownie 8211 kosztowne i czasochłonne 8211 taki proces opóźnił na przykład dość znacznie premierę łosia z IBG). Skoro już jesteśmy przy rzeczach, które mniej mi się w tym modelu podobają, to ponarzekam jeszcze na brak finezji drążka sterowego i pedałów

Изображение

Nie są najmocniejszą strona tego modelu wydechy , i szkoda, że Arma zarzuciła produkcje żywic, bo te elementy proszą się o zastąpienie żywicznym aftermarketem

Изображение

No i tablica przyrządów. Dobrze, że w zestawie Expert można ją podmienić na metalową

Изображение

..choć tu znając życie rychło doczekamy się zamiennika w ofercie Yahu. No w każdym razie w plastikowej tablicy mamy delikatna, ale jednak dyskwalifikująca ten element jamkę skurczową. Nie wiem czy tym razem Arma będzie sugerowała, że to imitacja ugięcia sklejki, ale tutaj bez blachy się nie da. Owa blacha, a ściślej rzecz biorąc siatki w niej zawarte przykryją podobny feler na plastikowym wlocie powietrza.

Изображение

No i skoro już przy niedociągnięciach wtrysku jesteśmy, to drobne zapadnięcia daje się tez dostrzec na osłonach goleni podwozia

Изображение

Изображение

To nie zaskakuje o tyle, że owe osłony są bardzo grubymi elementami. Na szczęście tutaj skurcze będzie zupełnie łatwo zaszpachlować bez strat dla detali. Skoro już przy podwoziu jesteśmy, to zwracam uwagę (jeśli ktoś jeszcze patrząc na reprodukcje kart instrukcji sam tego nie spostrzegł), że projektant Army sporo uwagi przyłożył do wnęki 8211 jest dość rzetelnie odtworzona

Изображение

Изображение

Изображение

Dodatkowo w experckiej blaszce mamy zamiennik sufitu, choć moim zdaniem wszystkie te detale dało się spokojnie zrobić we wtrysku

Изображение

Tym bardziej, że wnętrze jest naprawdę szczegółowe, a detale dość ładne, z zupełnie delikatnym fotelem czy całkiem filigranowymi imitacjami kratownic

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Na jednym z powyższych fotogramów zamajaczyło koło 8211 i owszem, tak, jest w nim zaznaczone ugięcie opony, są napisy z nazwą producenta. To w sumie wygląda nawet lepiej niż nie jeden żywiczny dodatek, jakie Arma kiedyś produkowała

Изображение

Ogólnie rzecz biorąc 8211 #brawoArma #takichludzinamtrzeba #następnybędzielepszy (bo i każdy kolejny jest lepszy od poprzedniego)

KFS

The post 1/72 Hurricane Mk I Expert set 8211 Arma Hobby appeared first on KFS-miniatures.

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 12 дек 2018, 00:00

The Modelling News

1. Revell39s December novelties are all here in our new item preview... - 2018-12-11 14:48:00

Изображение

Изображение
Revell Germany has several releases for this month are in a few scales and genres - Two German modern airforce aircraft, a couple of hot bikes, a new livery on a jumbo and a baby Porche are here in our December preview...
Изображение

Изображение

Read on... »

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 12 дек 2018, 06:00

1. Atlas: All Scales Signal System - 2018-12-12 00:35:36
Изображение
ATLAS has been working on their signaling systems and the bounty of their efforts are now ready for modelers in three scales: O, HO, and N.

2. Sabre Model: Military-Scale Riechsbahn Ommr Flatca - 2018-12-11 23:58:39
Изображение
SABRE MODEL announces their new 1/35 medium-duty German flat car rated for more than a 20-ton maximum load. It is a resin and metal kit.

Потребителски аватар

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 12 дек 2018, 12:00

Minisoldiers

1. Confederate Infantry - 2018-12-11 17:41:46

Изображение
New of October 2018.

Заключена

Върни се в “Новости от производителите на модели / Manufacturers' news”