Новини - модели

Раздел за фирмени новини
Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 12 яну 2019, 12:04

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 28mm Dwarf Lord Tormund on War Boar 8211 Scibor Monstrous Miniatures - 2019-01-11 10:51:16
28mm Dwarf Lord Tormund on War BoarScibor Monstrous Miniatures 8211 28FM0312
To nie pierwsza odsłona figurek ze Scibor Monstrous Miniatures w dziale z recenzjami. Były już i trzypiątkowe, i małe, siedemdwójki. No ale jak to złośliwi twierdzą 8211 nieważne co Ścibior rzeźbi 8211 i tak zawsze wyjdzie mu krasnolud. No bo i z krasnoludów najbardziej jest znany. Zobaczmy zatem, jak owe krasnale mu wychodzą. Zobaczmy takiego na wypasie, bo nie dość, że sam gruby, to ujeżdżającego grubą świnię. Dziką do tego. Opakowanie to jak zwykle blister, który takoż chroni zawartość przed uszkodzeniami, jak i przed wścibskim wzrokiem 8211 bo nie za bardzo widać co jest wewnątrz

Изображение

..a za jedyną etykietę robi nalepka z kodem kreskowym i nazwą produktu

Изображение

Wewnątrz jest co prawda obrazek, ale dość przypadkowy. No i zawartość 8211 czyli odlewy żywiczne 8211 te drobniejsze spakowane w strunówkę, większe luzem

Изображение

Изображение

Zestaw to pięć odlewów, przy czym na jednej z kostek znajduje się kilka elementów

Изображение

Jeżeli ktoś czytał recenzje historycznych figurek z oferty Scibor, to zapewne ma w pamięci utyskiwania na nazbyt daleko idącą nonszalancję w wykończeniu rzeźby. Tutaj jest jakoś tak inaczej. Zdaję sobie sprawę, że w takiej tematyce pewne braki staranności nie są ułomnością czy też wpisują się w konwencję. Ale nawet z tej perspektywy trzeba przyznać, że omawiany tu krasnolud jest ulepiony zdecydowanie bardziej starannie niż żołnierzyki. A jak by tego było mało, uwagę zwracają filigranowe i bardzo zdobne ornamenty na zbroi. Widać, że autor ma znacznie więcej serca do krasnoludzkiej tematyki

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Jeszcze bardziej zdobny jest pancerz dzika

Изображение

Изображение

Изображение

Dzik jest dziki, dzik jest zły, dzik ma bardzo ostre kły..

Изображение

..kto zobaczy gębę dzika.. ten wie, że autor symetrie uważa za estetykę głupców

Изображение

Miłym dodatkiem jest podstawka 8211 również zdobna (nawiasem mówiąc w ofercie Scibor Monstrous Miniatures znaleźć można wiele innych podobnych)

Изображение

KFS

The post 28mm Dwarf Lord Tormund on War Boar 8211 Scibor Monstrous Miniatures appeared first on KFS-miniatures.


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 13 яну 2019, 00:00

The Modelling News
Latest in news and reviews and kit builds from the scale modelling world

1. 50 years and what39s coming this year in Academy39s 2019 preview... - 2019-01-12 07:28:00

Изображение
Academy has released their new 2019 catalogue with a few surprises and a few welcome models we already knew about further cemented into the line. See if there is anything to interest you in this year39s range in our preview...Read on... »


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 13 яну 2019, 06:00

RailRoad Modeling RSS Feed
This is the official RSS Feed for RailRoad Modeling.

1. Accurascale: Sound Fitted Deltics - 2019-01-12 11:10:57
Изображение
Accurascale is to use the new ESU LokSound 5 Chip in its new line of OO/1:76 Class 55 Deltics


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 13 яну 2019, 12:04

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/72 MiG-21MF 8211 BIG SIN 8211 Eduard - 2019-01-13 09:58:40
1/72 MiG-21MF Fighter-Bomber Eduard SIN67216
W mijającym roku fani radzieckich istriebitieli zostali połechtani nowym modelem Eduarda. Wersję myśliwca przechwytującego opisał jakiś czas temu Kamil.
Oprócz wersji MF przechwytującego, producent oferuje też wersję myśliwsko-bombową, której dedykowany jest niniejszy zestaw. Big Sin dla migacza to tak naprawdę zafasowane w jedno pudło kilka wcześniejszych zestawów z których dwa też już zostały wcześniej opisane. Czyli znajdziemy w pudle zestaw 672181 MiG-21MF exhaust nozzle 1/72; 672182 MiG-21MF wheels 1/72; 672184 MiG-21MF pylons 1/72 (te znalazły się także w opisanym wcześniej zestawie z rakietami R-3S) oraz kokpit (lubię słowo szoferka, ale miłośnicy lotnictwa chyba nie, więc nie będę szoferką nazywał kabiny pilota, żeby owych miłośników do się nie zrazić zanadto) 672179 MiG-21MF Fighter Bomber cockpit 1/72. Cała ta radość została zapakowana w sporawe pudełko, typowe dla żywicznych dodatków wielkogrzechowych Eduarda.
Z czymś takim miałem do czynienia po raz pierwszy, więc przyjemnym dla mnie zaskoczeniem był fakt upakowania zabawek w kartonie pomiędzy dwiema warstwami gąbki. Ładnie. Po wysypaniu wszystkiego z opakowania możemy cieszyć oko (tego zwrotu nadużywanego przez modelarzy nie cierpię, więc stosuję go tu po hipstersku ironicznie) kupką instrukcji i strunowych woreczków z kawałkami żywicy.

Изображение

Zachowując uprzednią kolejność, woreczki zawierają co następuje.
Dysza wylotowa, składająca się z trzech elementów żywicznych i blaszki. Bardzo ładne i bogate w filigranowe detale części. Ciężko będzie je niestety dojrzeć w gotowym modelu. Szerzej opisana w osobnej recenzji.

Изображение

Koła. Dwa zestawy kół, do wyboru. Do tego zestaw masek dla tych, którzy nie lubią malować pędzlem opon. Koła mają odwzorowane ugięcie powodowane ciężarem maszyny, bieżnik, napisy na oponach i bardzo szczegółowe felgi. Także już opisane.

Изображение

Pylony to malutki zestaw składający się z trzech kostek (bo przecież nie ramek) z pięcioma częściami. Niby nic, ale porównanie żywic z tym co oferuje nam model „spudła” przemawia za odlewami (mimo że oryginały wcale nie są beznadziejne!).

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

I clou programu czyli szof… kokpit. To najbogatszy woreczek z dobrem. Sześć odlewów żywicznych na które składają się elementy fotela, tablica przyrządów (gładka, bo na nią nakleimy blaszkę o której parę słów dalej, cierpliwości), ściana ogniowa (czy jak to się w samolocie nazywa) z bardzo ładnie odwzorowanymi szynami katapulty, jednoczęściowa kabina, osłona tablicy przyrządów z podstawą HUD-a oraz klocek z drobiazgami w stylu drążka sterowego, elementów celownika przeziernego i malutkich „cośków” (jak to mówi moje potomstwo).

Изображение

Przyznam że te części mnie po prostu zachwyciły. Jako zatwardziały fan modeli na gąsienicach, jedyne żywice z jakimi miałem do tej pory bliższą styczność, to były albo zrolowane koce, albo pogięte kanistry, ewentualnie mniej lub bardziej udatnie wyrzeźbione homunkulusy. A to, tutaj? Wow, łał. Ojej. Dwuelementowy fotel sprawia nadrealistyczne wrażenie (w książkach Pratchetta, babcia Weatherwax, czarownica powiedziała kiedyś że „rzeczy, które wyglądające jak inne rzeczy, wyglądają bardziej jak rzeczy, niż same rzeczy”. W tym przypadku jest to więcej niż prawda). Aż żal że nie da się w nim usadzić tyłka. Sama kabina jest równie rewelacyjna. Chylę czoła zarówno przed projektantem, operatorem drukarki 3D, jak i osobnikiem odpowiedzialnym za odlewanie części (odlewnikiem? odlewcą?). Kawał rewelacyjnej roboty.

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Na tym tle dość smutno wygląda kolorowana blaszka fototrawiona. Poza tablicą przyrządów i pasami fotela są na niej także boczne panele przyrządów, elementy fotela pilota i inna drobnica. Dlaczego ubogo? Po prostu, taka jakaś standardowa, bez efektu zrywającego portki. Druk jest w miarę wyraźny ale mógłby być lepszy. Detale są fajne ale można by ich jeszcze parę dodać (jak sądzę). Porządnie, ot i tyle.

Изображение

Całości dopełnia tycia klisza z szybką HUDa (zdwojoną) oraz pakiet instrukcji montażu na zwyczajowym Edkowym poziomie. Czyli ze standardową estetyką, i bardzo wyraźnymi diagramami prowadzącymi nas za rączkę podczas montowania dodatków w naszym migaczu.

Изображение

Изображение

Zestaw obowiązkowy dla fanatyków hiperdetalizacji w modelach, pozwalający na znaczne przybliżenie budowanej miniatury do zaplanowanego ideału.
Michał Błachuta

The post 1/72 MiG-21MF 8211 BIG SIN 8211 Eduard appeared first on KFS-miniatures.


2. 1/35 German tanker (1939-40) set 8211 Panzerart - 2019-01-12 12:02:12
1/35 German tanker early war period (1939-40) setPanzerart 8211 FI35-018

Изображение

Pod koniec ubiegłego roku Panzerart zalał rynek ludzikami w 1/35. Różnymi, różnistymi 8211 hamwerykanami, niemcami, brytolami. Cechą wspólną jest projekt cyfrowy. A z tym no niestety tak jest, że jakość jest różna. Z resztą jeden panzerartowy zestaw już omawiałem, i nie byłem do końca nim zachwycony. Rzeźbą, bo jeżeli chodzi o przygotowanie wzoru i powielanie 8211 to tutaj PA zawiesza wysoko poprzeczkę. Zatem i w przypadku omawianych tutaj figurek złych teutońskich tankistów odlewy są na wysokim poziomie 8211 bez bąbli, z niewielkimi tylko śladami po cięciu formy

Изображение

Изображение

Mamy więc dwie wyluzowane postacie, jedną pochłaniającą jabłko, drugą palącą papierosa. Każda z nich ma dwie głowy do wyboru 8211 jedną w pancerniackim berecie, druga bez nakrycia. Twarze są już jednakowe dla każdej z figurek. I na przykład ta z jabłkiem przeżywa kęs odgryziony od owocka trzymanego w dłoni

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Druga jest już 8216prosta, typowa8217, acz urody netuzinkowej

Изображение

Изображение

Ogólnie rzeźba od szczegółu do ogółu jest całkiem udana. detale są ładne, fałdy nawet nie najgorsze. No jednak nie licząc typa od jabłka, a ściślej rzecz biorąc spodni dziwacznie opiętych na klejnotach 8211 wygląda to jak saczek u pludrów landsknechta a nie flauszowe spodnie munduru wojsk pancernych.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ogólnie jednak jest całkiem udanie. Jak bym miał na coś narzekać, to raczej na pakowaczy, bo w moim zestawie pomieszane były ręce (ale w komplecie to nie stanowiło problemu 8211 gorzej, jeżeli komuś się trafi niewłaściwie skompletowana postać w pojedyńczym zestawie), a prócz tego brakuje kabur z pistoletami. A zgaduję, że powinny jakieś być, po 8216odgnieceniach8217 na uniformie pozwalających na ich zamontowanie. Nie robię jednak histerii 8211 mam tego typu dupereli sporo, wiec to nie realny problem.
KFS

The post 1/35 German tanker (1939-40) set 8211 Panzerart appeared first on KFS-miniatures.


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 14 яну 2019, 06:00

Scale Model News

1. ROARING TIGER: 1:25 SCALE 39GET SMART39 SUNBEAM SPORTS CAR FROM AMT - 2019-01-13 22:14:00

Изображение

THIS IS A REISSUE of an original, and very popular, AMT kit. It’s a 1:25 scale model of the Anglo-American Sunbeam Tiger, a V8 roadster built from 1964-67, by the British Rootes Group.
Read more »


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 14 яну 2019, 12:04

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/72 MiG-21MF Fighter-Bomber 8211 Eduard - 2019-01-14 08:18:47
1/72 MiG-21MF Fighter-BomberEduard 8211 70142
Opisywany dziś model jest kolejną okazją sprzedaży przez Eduarda swojego MiGa-21. Egzystująca na rynku od jakiegoś czasu miniatura wersji przechwytującej dostała wsparcie w postaci modelu wersji myśliwsko-bombowej. Ten zestaw, jak i poprzedni, jest wydany w wersji ProfiPack. Po otwarciu pudełka, okazuje się że obie wersje różnią się minimalnie.

Изображение

Plastikowe ramki są identyczne, nie będę się nad nimi rozwodził, skoro z powodzeniem w swojej recenzji zrobił to Kamil. Przytoczę tylko szybciutko zawartość pudełka:
Ramka z kadłubem i skrzydłami (strasznie mi się te trójkąty podobają – bardzo ładna maszyna!).

Изображение

Detale konstrukcji.

Изображение

Szeroki diapazon uzbrojenia.

Изображение

Elementy przezroczyste.

Изображение

A także maski do nich przeznaczone.

Изображение

Oraz oczywiście kalkomania z napisami eksploatacyjnymi. Sporej wielkości.

Изображение

Изображение


Nowe elementy zestawu to przede wszystkim fototrawiona blaszka umożliwiająca budowę kokpitu dla wersji bombowo-myśliwskiej. Reprezentuje sobą typową eduardową jakość w dziedzinie kolorowych blaszek. Niby ładnie i fajnie, ale można lepiej.

Изображение


Изображение

Nowy jest także sporawy arkusz kalkomanii umożliwiający ozdobienie samolotu zgodnie z pięcioma proponowanymi malowaniami, o czym za sekundkę. Nalepki, wydrukowane przez Eduarda, są całkiem sympatyczne. Znaki są wyraźne, kolory nasycone i pozbawione przesunięć, film cieniutki. Mi się podobają.

Изображение


Изображение

Изображение

Instrukcja montażu jest na kredowym papierze (nie lubię), opatrzona bardzo wyraźnymi diagramami prowadzącymi nas za rączkę przy budowie (lubię), a niemal połowę jej objętości zajmują schematy ukazujące rozmieszczenie napisów eksploatacyjnych oraz pięć wariantów malowania.

Изображение


Изображение


Изображение


Изображение

Do wyboru mamy jedno wietnamskie jednokolorowe (nudne).

Изображение

Egipskie łaciate, całkiem ciekawe.

Изображение

Radzieckie, nie dość że łaciate, to jeszcze mordziate (moim skromnym najładniejsze).

Изображение

Polskie (model z plusem za malowanie!!!), naśladujące kolorystyką i rozkładem plam kamuflażowych malowanie f-16. Porażkowe i paskudne, za to z fajnym ptaszyskiem na stateczniku.

Изображение

I ostatnie łaciate czeskie w dziwacznych kolorach.

Изображение

Model wart polecenia, części są bardzo finezyjne (płatowiec ma rewelacyjnie zrobione nitowanie), spory wybór uzbrojenia i malowania. Czym kierować się przy wyborze tego, lub bliźniaczego zestawu? Malowaniami…
Michał Błachuta

The post 1/72 MiG-21MF Fighter-Bomber 8211 Eduard appeared first on KFS-miniatures.


2. 1/72 MiG-21MF Interceptor BIG SIN 8211 Eduard - 2019-01-13 10:07:42
1/72 MiG-21MF Interceptor BIG SIN
Eduard 8211 SIN67215
Michał opisał przed chwilą zestaw Wielkiego Grzechu dla MiG-21MF w wersji myśliwsko-bombowej. Ja tymczasem mam w swoich rękach podobną zbieraninę blach i żywic, ale dla wersji przechwytującej czyli 8220interceptor8221. I nazwa, która u mnie jest zdecydowanie bardziej cool, jest jednym z niewielu elementów różniących oba pudełka.
Zawartość składa się on z następujących elementów:672180 MiG-21MF Interceptor cockpit late 1/72
Изображение
672181 MiG-21MF exhaust nozzle 1/72
Изображение
672182 MiG-21MF wheels 1/72
Изображение
672184 MiG-21MF pylons 1/72
Изображение
W osobnym blistrze znajdują się blaszki i klisze do kokpitu oraz mała blaszka do dyszy wylotowej:
Изображение
Tak więc w porównaniu do zestawu opisanego przez Michała nowy jest w zasadzie jedynie kokpit. Chociaż nawet nie nowy, a po prostu inny, bo wnętrze kabiny pilota Kamil opisał już w recenzji dobre pół roku temu jako zestaw Brassin. Trudno więc napisać o zawartości pudełka cokolwiek innego niż to, że wszystkie uwagi Kamila i Michała pozostają w mocy. Czy moim zdaniem takie bogactwo w jednym pudełku ma sens? Jeżeli budujecie model na wypasie to jak najbardziej, bo w porównaniu do zakupu wszystkich żywic, wchodzących w skład tego pudła, jako osobnych elementów będziemy zmuszeni zapłacić o ponad 30 złotych więcej. Do gołego zestawu 8220overtrees8221 (czyli same wypraski plastikowe bez ŻADNYCH ekstrasów, a nawet kalkomanii) też jest uzasadniony. A jeżeli połączymy go z pudełkiem z napisem Profi-Pack, to dostaniemy model z chyba wszystkimi możliwymi dodatkami poza podwieszeniami. Niestety w tym wypadku zostanie nam jedna blaszka ekstra z bebechami do kabiny. Podsumowując: 130 złotych to nie jest mało, ale modelarstwo to nie jest tanie hobby. Natomiast jakość żywic i blach cenę uzasadnia bez wątpliwości. Radek 8220Panzer8221 Rzeszotarski

The post 1/72 MiG-21MF Interceptor BIG SIN 8211 Eduard appeared first on KFS-miniatures.


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 15 яну 2019, 00:00

The Modelling News
Latest in news and reviews and kit builds from the scale modelling world

1. Construction Guide Pt.I: Kitty Hawk 1/48th scale Sukhoi Su-34 Fullback - 2019-01-14 01:33:00

Изображение

Изображение
Andy Moore has started off his 2019 projects with a build guide of Kittyhawk39s 48th scale Sukhoi Su-34 Fullback. This aircraft has seen recent service over Syria so it is in the eye of the public and the mind of modellers worldwide. See how he makes his in part I of his construction guide.

Изображение

Изображение
Read on... »


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 15 яну 2019, 12:04

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/72 MiG-21MF airbrakes 8211 Eduard - 2019-01-15 08:09:58
1/72 MiG-21MF airbrakesEduard 8211 672193
Jeśli posiada się odrobinę autokrytycyzmu, to ma się też przekonanie że każde swoje zrealizowane dzieło/zamierzenie/cokolwiek można zrobić tak naprawdę jeszcze lepiej, dążąc asymptotycznie do doskonałości. W przypadku firm modelarskich jest to bardzo powszechny proceder, czasem nieco zabawny, gdy dany producent dokonuje autokorekty. Mam tu na myśli Eduarda, wydającego szeroki wachlarz dodatków korygujących to co sam zrobił na poziomie który go nie satysfakcjonuje (wiem, nie wszystko da się zrobić z plastiku tak jak z żywicy, ale i tak mnie to bawi!). Tym razem mamy malutki zestawik wymieniający całkiem porządny podkadłubowy plastikowy hamulec na jeszcze ładniejszy, oraz możliwość otwarcia kolejnych dwóch płyt hamujących.
Ad rem. Części zapakowane są w pancerny plastikowy blister i zabezpieczone kruczoczarną gąbką (wiem że to ważna informacja w dzisiejszych czasach ale niestety mam za słabe powonienie by orzec jaki ma toto zapach, chyba nie jaśminowy).

Изображение


Изображение

Elementy odlane są perfekcyjnie, bez skaz. Nie są pokrzywione. Bardzo ładnie.
Nowy hamulec bije ten stary na głowę.

Изображение

Nie wiem czy jest to absolutne „must have” przy budowie samolotu, ale rzecz warta uwagi, podnosząca zdecydowanie ilość smaczków na budowanym modeliku.
Michał Błachuta

The post 1/72 MiG-21MF airbrakes 8211 Eduard appeared first on KFS-miniatures.


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 16 яну 2019, 00:00

The Modelling News
Latest in news and reviews and kit builds from the scale modelling world

1. Preview: Mike Good sculpts Ultracast39s new 32nd scale Luftwaffe Fighter Pilot in Winter Coat (mid-late WWII) - 2019-01-15 13:09:00

Изображение
Ultracast has another new figure for 32nd scale aircraft lovers. Mr Mike Good sculpts this, a Luftwaffe Fighter Pilot in Winter Coat (mid-late WWII) era and we give him a quick preview in the news today...
Read on... »


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 16 яну 2019, 12:04

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/72 MiG-21MF 8211 zestawy uzbrojenia 8211 Eduard - 2019-01-15 15:34:10
1/72 MiG-21MF 8211 zestawy uzbrojeniaEduard
Eduard nasycił rynek dodatkami do swojego MiGa-21. Wśród nich nie mogło rzecz jasna zabraknąć zestawów wymieniających plastikowe uzbrojenie na żywiczno-blaszane. Jeden z takich zestawików opisany został już jakiś czas temu, dzisiaj pozwolę sobie przybliżyć kilka dalszych. Co ciekawe, producent oferuje je w dwóch wersjach zestawu – z lub bez węzłów podwieszeń. Dziwaczne to trochę, ale może Czesi doszli do wniosku że nieco tańsze zestawy z samą rakietą łatwiejsze będą do wykorzystania w innych poza ołówkiem, sowieckich maszynach czerwonej zagłady.
Więc (nie zaczyna się zdania od więc) mamy szansę uzbroić model budowanej maszyny w kilka rodzajów uzbrojenia, poczynając od przeciwlotniczych rakiet R-13M i RS-2US do wyrzutni niekierowanych UB-16.R-13M missiles for MiG-21 1/72Eduard 8211 672187

Изображение
R-13M missiles w/ pylons for MiG-21 1/72Eduard Nr. 672188

Изображение

W obu przypadkach w zestawie mamy cztery pociski, szynę wyrzutni, cztery osłony głowicy rakiety I blaszkę fototrawioną ze statecznikami i innym drobiazgiem.

Изображение

Do tego oczywiście instrukcja…

Изображение


Изображение

… oraz kalkomania z napisami eksploatacyjnymi, wydrukowanymi na akceptowalnym poziomie.

Изображение

W zestawie 672188 komplet uzupełnia pięć węzłów podwieszeń opisanych przy okazji zestawu BIGSIN.

Изображение

Oczywiście nowe elementy są w porównaniu do tych „spudła” o wiele bardziej szczegółowe…

Изображение


Изображение

Nie inaczej rzecz się ma w przypadku dużych rakiet, czyli zestawów:RS-2US missiles for MiG-21 1/72Eduard Nr. 672191

Изображение
RS-2US missiles w/ pylons for MiG-21 1/72Eduard 8211 672192

Изображение

Tak jak powyżej, w zestawie znajdziemy cztery pociski z wyrzutniami, instrukcję i kalkomanię. A w zestawie z pylonami znajdziemy też i pylony.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Części są bardzo ładne, nieco ładniejsze od plastikowych (chociaż muszę przyznać, że R-13 jakieś bardziej finezyjne wrażenie sprawiają).

Изображение
UB-16 rocket launchers for MiG-21 1/72Eduard Nr. 672189

Изображение
UB-16 rocket launchers w/ pylons for MiG-21 1/72Eduard 8211 672190

Изображение

To jest zestaw który najbardziej przypadł mi do gustu. Wyrzutnie niekierowanych rakiet zawsze wyglądały dla mnie bardzo bojowo i groźnie. Takież wrażenie odniosłem przeglądając zawartość tych zestawów. Cztery beczkowate wyrzutnie, składające się z kilku części, łącznie z blaszkami po zmontowaniu będą wyglądać prawie jak prawdziwe. Może niekoniecznie w makro (które jest wrogiem modelarstwa jak wiadomo), ale na żywo na pewno będą zwracać uwagę. Szczególnie że plastikowa wersja akurat nie jest najmocniejszą stroną Eduardowego Miga.

Изображение


ИзображениеИзображение


Изображение

Изображение

Rzecz jasna są kalki i instrukcja…

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Podsumowując – jeśli chcemy dozbroić swój model – mamy aż za szeroki wybór.
Michał Błachuta

The post 1/72 MiG-21MF 8211 zestawy uzbrojenia 8211 Eduard appeared first on KFS-miniatures.


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 17 яну 2019, 00:00

The Modelling News
Latest in news and reviews and kit builds from the scale modelling world

1. New Magazine Preview: Panzer Aces #58 - Big German guns on little wheels (& tracks)... - 2019-01-16 04:56:00

Изображение
Panzer Aces has launched its latest edition in English, Spanish & French languages - the subject this time seems to be German softskins with BIG guns - so we think it will be popular. We have some preview images and information of what is coming in our magazine preview...
Read on... »


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 17 яну 2019, 06:00

RailRoad Modeling RSS Feed
This is the official RSS Feed for RailRoad Modeling.

1. Marklin: Prairie Horse Released - 2019-01-17 00:28:55
Изображение
Märklin has released a HO/1:87 Class 24 Steam Locomotive nicknamed ‘Steppenpferd’ [Praire Pony]


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 17 яну 2019, 12:04

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/72 MiG-21MF Royal Class 8211 Dual Combo 8211 Eduard - 2019-01-16 11:13:40
1/72 MiG-21MFRoyal Class 8211 Dual ComboEduard 8211 R0017
Przez ostatnich kilka dni (a i wcześniej się zdarzało) wałkowany był temat siedemdwójkowych MiGów-21MF od Eduarda 8211 tak w wersji przechwytującej jak i myśliwsko bombowej. Omawiany tu zestaw klasy królewskiej stanowi zatem swego rodzaju podsumowanie (choć nie koniecznie zgodnie z chronologia pojawiania się na rynku). Bo w komplecie mamy właśnie obydwie edycje MiGa-21MF. Do tego bogaty pakiet malowań 8211 aż 12

Изображение

Nim jednak do malowań przejdę, to rzut oka na zawartość pudełka

Изображение

..i musze przyznac, że jak na Royala dość biednie 8211 w minionych latach w tej serii do modeli dodawane były jakieś mniej lub bardziej ciekawe gadżety 8212 ot jak choćby szklanka na piwo w royalu z czteryósemkowymi fokami. A tutaj dali nalepkę, z jakieś nalepkowej akcji 8211 atrakcyjnej tylko dla kupujących w sklepie formowym i do tego zakończonej w ubiegłym roku. Więc nawet nie będę o tym pisał. Zatem ponad modele w komplecie mamy jedynie rulon

Изображение

..który jest bardzo ładnym eduArtem w mniejszym formacie

Изображение

No i modele 8211 skoro dual, to dwa. I większość ramek w tym komplecie jest zdublowana. Jedynie te z kadłubami są po jednej sztuce. W komplecie są również blaszki, oraz żywice 8211 te ostatnie do kolejny dodatek charakterystyczny dla edycji Royal Class

Изображение

Mamy więc po dwie ramki z drobnicą, po dwie z uzbrojenie i oszkleniem

Изображение

Изображение

Изображение

..i rzeczone kadłuby

Изображение

Изображение

Podwójne są również komplety żywic 8211 skromne, ale jednak wystarczające 8211 bo mamy tu koła (znane z reszta z osobnego zestawu)

Изображение

..oraz fotel

Изображение

Do tego ostatniego w komplecie są dwie małe blaszki, z pasami i drobiazgami

Изображение

O tyle to ciekawe, że w blaszkach też te elementy w sumie są, choć nieco inaczej zaprojektowane. Bo kolorowane blaszki są 8211 wszak to podwójny profipack 8211 do każdej wersji inna, choć w gruncie rzeczy bez mała jednakowe

Изображение

Изображение

natomiast gdyby komuś druk w eduardowych panelach nie pasował, to zawsze może posiłkować się kalkomaniami

Изображение

No więc właśnie- kalkomania 8211 oprócz typowego dużego kartonu z napisami eksploatacyjnymi (zdublowanego rzecz jasna)

Изображение

dostajemy także niemałych rozmiarów arkusz wydrukowany we włoskim Cartografie

Изображение

I jak to Cartograf 8211 druk na najwyższym poziomie, z czytelnymi godłami i nasyconymi kolorami

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

To wszystko, jak już wspomniałem, pozwala na wykończenie modeli w dwóch malowaniach wybranych z pośród dwunastu (no, z jedenastu, bo to chyba oczywoste, że jednym z wybranych będzie złote z plusem za polskie malowanie!!1!one!)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Swoją drogą, na malowanie trzeba się zdecydować jeszcze przed rozpoczęciem budowy, bo na poszczególnych jej etapach czeka szereg wyborów uzależnionych sławnie wybranym egzemplarzem.

Изображение

Z kolei jeśli chodzi o podwieszenia, to trzeba się posiłkować zgromadzoną dokumentacja, bo edek pokazuje jedynie 8216typową8217 konfigurację

Изображение

Jak to w profipacku, mamy też maski, dla dwóch egzemplarzy, ale upchane na jednym arkusiku

Изображение

Na koniec wreszcie 8211 pro forma 8211 przypomnę, że dla niezdecydowanych jest opcja overtrees, czyli samego plastiku, który można okleić pozostałymi z tego kompletu kalkomaniami1/72 MiG-21MF interceptor OVERTREES
Eduard 8211 70141X

Изображение
MiG-21MF fighter-bomber OVERTREES 1/72Eduard-70142X

Изображение

KFS

The post 1/72 MiG-21MF Royal Class 8211 Dual Combo 8211 Eduard appeared first on KFS-miniatures.


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 18 яну 2019, 00:00

The Modelling News
Latest in news and reviews and kit builds from the scale modelling world

1. Construction Review: Paul builds Gecko Models 1/35th scale Cruiser Tank A10 Mk. IA CS - 2019-01-17 03:46:00

Изображение
See Paul Lee breathe a sigh of relief as he finally gets to take on a kit WITHOUT a full interior in Gecko Models new 35th scale Cruiser Tank A10 Mk. IA CS kit. We want to see more builds from this new company and what better way to start than "cruisin39 "?  Read on... »


Потребителски аватар
Клуб Стендов Моделизъм България
Мнения: 15004
Регистриран: 02 яну 2012, 19:25

Мнение от Клуб Стендов Моделизъм България » 18 яну 2019, 12:04

KFS-miniatures
Portal modelarski

1. 1/35 3Ro with 100/17 100mm Howitzer 8211 IBG Models - 2019-01-17 11:25:53
1/35 3Ro Italian Truck with 100/17 100mm HowitzerIBG Models 8211 35053
Patrząc po numerach katalogowych to zacząć powinienem był od omawiania tego zestawu jako nowej rodziny pojazdów w ofercie IBG. Tak się jednak złożyło, że trafił mi się wybrakowany egzemplarz, więc czekając na dosłanie brakującego elementu przedstawiłem zawartość pudełka z lancią 3Ro w wersji do transportu wojska. Teraz pora na ciężarówkę z haubicą na pace. Jak łatwo się domyślić spora cześć elementów, a zatem i ramek jest wspólna dla obydwu modeli. W tym przypadku w zasadzie całe 8211 dość rozbudowane i skomplikowane 8211 podwozie. Nowa natomiast jest cała zabudowa, z szoferką włącznie. No i mamy model w modelu, bo już sama numeracja ramek z elementami haubicy wskazuje, że zaprojektowana ona została jako autonomiczny zestaw

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Na powyższej ramce widać elementy pozwalające na zamocowanie działa na pace. Natomiast na kolejnych ramkach są elementy kompletnej haubicy, z kołami i pełna -podstawa włącznie

Изображение

Изображение

Изображение

Gdyby kogoś nie satysfakcjonowała plastikowa lufa, to IBG w komplecie daje też taką toczona z amelinium

Изображение

Изображение

Изображение

Do tego jest niewielka blaszka fototrawiona 8211 bardzo podobna do tej z wersji transportowej, ale jednak nie identyczna

Изображение

Nowe elementy pojazdu wyglądem i wykończeniem współgrają z tymi omawianymi we wcześniejszej recenzji 8211 wszystko jest spójne

Изображение

Изображение

Изображение

Jakość detali w wypraskach z elementami działa też jest wysoka (no może nie licząc imitacji ugięcia sklejki na korpusie zamka), choć same ramki wyglądają miejscami jak drapane śrubokrętem w mydle

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

..i jak wspomniałem, w zestawie mamy komplet elementów pozwalających na zbudowanie haubicy, która można podczepić pod ciągnik, a w omawianym tu zestawie zbędnych. Zapewne z czasem pojawi się ona jako osobny model w ofercie. Co nie dziwi o tyle, że całość trafiła do katalogu IBG pół dekady temu (o czym na śmierć zapomniałem i dziękuję czytelnikom za przypomnienie faktu)

Изображение

Изображение

Изображение

Zestaw uzupełnia nieduży arkusz kalkomanii, z tablicami rejestracyjnymi, napisami eksploatacyjnymi i godłami. nadal jednak nie ma nalepek z cyferblatami wskaźników na tablicy przyrządów. Utyskiwałem już na to w opisie wersji transportowej 8211 tam jednak buda szoferki kryła ten mankament 8211 tutaj mamy kabriolet i sprawy nie można tak zostawić #zdrada

Изображение

..i jak łatwo zorientować się na podstawie nalepek 8211 do wyboru mamy dwa warianty malowania

Изображение

Изображение

KFS

The post 1/35 3Ro with 100/17 100mm Howitzer 8211 IBG Models appeared first on KFS-miniatures.


Отговори

Върни се в “Новости от производителите на модели / Manufacturers' news”