Aston Martin DB5 James Bond Edition 1:8

Раздел за готови модели на танкове, колесни машини, влакове, автомобили
Отговори
Потребителски аватар
morpheous87
Регистриран: 28 яну 2015, 22:50

Aston Martin DB5 James Bond Edition 1:8

Мнение от morpheous87 » 29 яну 2015, 10:37

Здравейте,

искам да споделя първият ми автомодел. Това реално е вторият ми модел въобще ( преди това имам един направен галеон от Деагостини - св. Йоан Кръстител, но това е за друга тема).
Модела е голям - 1:8 от лят метал. Колекцията е пусната във Великобритания от списание Eaglemoss. Състои се от 85 броя. Поредицата е спряла преди около 2 години, и беше изключително трудно намирането на всички части ( на разумна цена разбира се ) Списанието е излизало и в Германия.
Самият модел е Aston Martin DB5 - James Bond edition. Модела се придържа максимално до модификациите и "екстрите", които е имала колата от филма на Бонд. Въпреки, че нямам много опит с моделизма като цяла, а пък с автомоделизма никакъв, успях да направя редица модификации и подобрения по модела.

Накратко някои от модификациите са:
- интериор облицован с естествена телешка кожа в 2 цвята.
- много модификации и подобрения по двигателя: месингови гайки М1.0 по главите, самите глави са прешлайфани и боядисани със спрей хром. Добавени са безцветни маркучи за горивопровода. Допълнително маркучи, следващи оригиналният дизайн на колата. Променени някои пластмасови детайли с метални и други.
- мястото в което стои двигателя също претърпя подобрения: добавени проводници, добавени опроводявания за сервото и хидравликата. Допълнително оцветени са повечето елементи.

Ако изникнат въпроси около изработката, с радост ще отговоря тук.

Може би колата е единствена в България, не съм сигурен.

Имам много снимки от процеса на изработка. Линк към албума - тук.

Ето цялостен изглед на модела:
Потребителски аватар
valko-bg
Член на клуб "Стендов Моделизъм България"
Регистриран: 19 дек 2006, 09:40

Re: Aston Martin DB5 James Bond Edition 1:8

Мнение от valko-bg » 30 яну 2015, 09:25

Коженият самон е станал много добре. :respect:
... И естествено въпросът: Телешката кожа каква е и от къде се снабди с нея?
Валентин Петров
Потребителски аватар
morpheous87
Регистриран: 28 яну 2015, 22:50

Re: Aston Martin DB5 James Bond Edition 1:8

Мнение от morpheous87 » 31 яну 2015, 21:44

Телешката кожа съм я купил от Ирландия по ebay. Изрезки от голяма кожа. Парчета с неправилна форма и прилични размери - 15/20см
Отговори

Върни се в “Наземна техника / Ground equipments”