Коментари по възстановяването на техниката

Дейност на клуба
Гост

Мнение от Гост » 23 сеп 2008, 13:40

Извинявам се за нахалството, но ще си повторя въпроса /първото ми питане е още от 1-ви Август!/ - какво става със ЗиС-а, върви ли работата, или някой/нещо я спира? Моля някой от информираните да драсне два реда, да каже какво става
Гост

Мнение от Гост » 23 сеп 2008, 13:48

Да,върви.Бавно,но сигурно.Очакваме от един автосервиз да ни изчукат и китосат капаците и калниците.Т.е.те са изчукани вече,но си чакат реда за пясакоструйка.

Проблем има и той е в това,че няма кой да се ангажира с направата на навес.Т.е.под влияние на атмосверните условия,след една година Зис-а ще изглежда отново така,както го заварихме преди да почнем неговата реставрация.
Гост

Мнение от Гост » 23 сеп 2008, 17:58

Навес би било хубаво - такъв обаче, който да е по протежение на загражденията, край които е тази малка армия от изгнили експонати. Да се разринат бурените, да се почисти наоколо и да се подслонят машините - подобно на оръдията и топовече, които са си доста уютно на сушина в музея. Това обаче е доста голяма инвестиция, тук трябва да се задейства самият музей, военното министерство, изобщо институциите. Иначе си прав - съвсем скоро ЗИС-а пак ще е в окаяно състояние...

Чудя се, ако се прати едно съобщение до медиите, след като е реставриран ЗИС-а, в което да се каже по подходящ начин, че ентусиасти са възстановили музеен експонат със собствени средства, но липсат условия за съхранението му... и т.н., дали тогава няма да се стигне до някакво активизиране от страна на институциите. Както всъщност стана, когато всички медии гръмнаха за откраднатия танк...
Гост

Мнение от Гост » 23 сеп 2008, 18:03

Всъщност танковете много кротичко си стояха необезпокоявани от институции преди да "гръмнат" медиите. Аз лично ефект от чиновническа работа в интерес на машините не видях до момента. По-скоро работата стана така: "Я откъде може да падне още някой лев, давате бърже да ги вадим защото мандата свършва!" :?
Та от "институции" да чакаш нещо, още повече когато няма приходи, а са мо разходи, е все едно от умрял да чакаш писмо :)
Гост

Мнение от Гост » 23 сеп 2008, 22:37

Joruel написа:Чудя се, ако се прати едно съобщение до медиите, след като е реставриран ЗИС-а, в което да се каже по подходящ начин, че ентусиасти са възстановили музеен експонат със собствени средства, но липсат условия за съхранението му... и т.н., дали тогава няма да се стигне до някакво активизиране от страна на институциите. Както всъщност стана, когато всички медии гръмнаха за откраднатия танк...
Предлагам да го пратим след като го реставрираме - "Идиоти се вътриха и реставрираха камион в НВИМ, една година по-късно става само за подпалки" е по-интересно от "Ентусиасти реставрираха ЗиС-5 за собствена сметка", нали? Спрете да виете на умряло. Очевидно щом сме го почнали, ще си го довършваме. Повече от ясно е, че с писане по Форуми и Блогове няма да стане...
Гост

Мнение от Гост » 14 окт 2008, 13:02

"* Със снимковия материал авторът поздравява и надявам се успокоява, всички "доброжелатели" и "разтревожени и заинтересовани" лица, особено тези от София, които чакаха на гюме някой да качва снимки, нищо, че в тази част на музея входа е свободен, самото разположение на НВИМ е в центъра на столицата, и все пак прични имаше - един чакаше от информация от 1-ви август(въпреки, че последните снимки от този месец бяха от 16.08, но не си мръдна благородното продължение на гърба да види какво става), на друг ARTU му пречеше от Стара Загора (!?) да дойде да помага, ама нейсе!!! Господа, бъдете спокойни, справяме се засега!!! "

Защо е необходима подобна хаплювщина? Не съм забелязал, че са пуснати снимки преди да попитам - покорно моля за извинение за тази дързост!!!!
Що за заяждане, що за глупости????? Да, интересно ми е да видя какво става. Да, не съм видял, че има снимки след 1 август.... Е И? Нямам ли право да питам? С Ваш личен експонат ли се занимавате? Много съжалявам, че имам семейство, строежи и т.н. и просто НЯМАМ вариант в събота и неделя да стигна до музея, за да помогна. Исках да помогна, като подаря стъкла за фаровете. Имам едни, които подозирам, че може и да станат. Помолих някой да измери диаметъра, за да видим стават ли - да, ама не. Има време за високопарни приказки, няма време за нещо дребно, но съществено.

Тонът ми е доста нервен, но наистина се ядосах от тези глупости. Такива тиради срещу тези, които са попитали какво става с камиона.... И ако пак се прочетат мненията, ще стане ясно, че основният ми въпрос е дали някой прави проблем за реставрацията, защото имах някои далечни канали за противодействие на евентуални проблеми, но някои хора ги гони някакъв необясним и непредизвикан гняв и пишат ли пишат, без да се вслушат какво всъщност им се казва!
Потребителски аватар
LZ-BTA
Член на клуб "Стендов Моделизъм България"
Регистриран: 10 окт 2007, 19:08

Мнение от LZ-BTA » 14 окт 2008, 13:17

Помощ - добре дошла е от всеки - НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНА И ОБЕЗАТЕЛНА,ОБВЪРЗВАЩА, дори . Радвам се, че поздрава е стигнал, до когото трябва. Явно интереса е странно нещо, щом уж се интересуваш от нещо, близо ти е, и все пак не намираш време да го видиш, не да се занимваш с него, да помагаш, недай си боже, или нещо друго; тъй като нещо системата се скапа вчера оговарям и на другия засегнат - бъркам ли или самият той сам заяви, че заради Арту не идва в музея? Или ние нямаме семейства, задължения, работа или не искаме да почиваме? Спокоен и ползотворен ден!
Александър Ненов

"Он на мене че ми вика "той", кога я съм "вие"!!!!"
Потребителски аватар
LZ-BTA
Регистриран: 10 окт 2007, 19:08

Мнение от LZ-BTA » 14 окт 2008, 13:27

Моят тон също е изнервен, но и аз се ядосах от тези глупости. При това, когато правиш нещо, а не само да пишеш ли, пишеш, подобни въпроси изнервят. Иначе, виртуално, можеш да помогеш, и то много - спешно - до четвъртък най-късно, търсиме чертежи и размери на "П" образната рамка за фаровете. Надявам се да съм изяснил позицията си.
Александър Ненов

"Он на мене че ми вика "той", кога я съм "вие"!!!!"
Гост

Мнение от Гост » 14 окт 2008, 13:44

LZ-BTA написа:видиш
А дали не съм минавал? Събота и неделя не си почивам, както загатна, това са ми най-заетите и натоварени дни! И въобще не е толкова в "центъра" и не е лесен за достъп музея /за мен/ - между музея и обичайните ми пътища е половината град. Не всички работят на Иван Асен или Дондуков. И все пак, когато съм бил в тази част на града, специално съм обикалял от там, да видя какво става - поне 2 пъти! Хареса ми как го възстановявате, как се изгражда кабината, как се боядисват елементите. Не ми хареса как са надрани на дискове дъските на карусерията, какво е използвано за таван и как стърчат рапидките /знам, че после се режат, но е по-правилно да се направи веднъж, с къси такива/. Обаче нищо не казах, защото уважавам ентусиазма и работата на хората! Затова реагирах остро - без да съм критикар, изведнъж се оказвам обявен за такъв. Ако правя нещо - да критикувам! Щом само гледам - както видя, мълча си. И отнове, нека не смесваме желание и възможности. С каквото мога да помогна за момента - предложил съм го. Надявам се за в бъдеще да е с повече, за момента е толкова.
Гост

Мнение от Гост » 14 окт 2008, 13:48

Като заговорихме за фарове...Ами не можем да дадем диаметър за стъклата,защото един "специалист"ги взе да ги ремонтира и възстанови и от тогава ни вест,ни спомен.
Гост

Мнение от Гост » 14 окт 2008, 14:01

Лошо, аз имам едно двигателче цяло в едно такова специалистче, но това е друга тема, за "специалистите"!!!!!!!!!!!!!!

Няма проблеми, когато има възможност, кажете и ще проверя, дали моите стават.

Не искам да се караме с никого. Интересът ми е наистина чист такъв. Вярно е, за момента не мога да помогна. Но нещата се променят. А обекти за работа има, цял двор, за 30 години напред!
Потребителски аватар
ivoka
Регистриран: 11 апр 2006, 12:40

Мнение от ivoka » 14 окт 2008, 15:51

Хора по спокойно, нека се концентрираме върху фаровете, наистина имаме нужда от стъкла за тях както и от тръбната рамка която ги държи, който може да помогне да заповяда на място, няма да го изгоним, а на всички компютърно заинтересовани за това какво става със камиона отговарям - СТАРАЕМЕ СЕ!!!
Гост

Мнение от Гост » 18 окт 2008, 12:31

Тъй като камиона чака само фаровете, за да бъде официално открит ще споделя проблемите околко самите фарове. До вчера търсех точно стъкла и лайсни за стъклата. В крайна сметка купих два фара от голф които що годе стават, но лайсни все още няма и се опитвам да намеря вариант за тях. Колега oziris съжалявам, че не съм прочел поста ти, защото няй верочтно щях да си спестя доста главоболия. Тйй като фаровете не са идеално кръгли мога да дам само приблизителен размер.

Вътрешен диаметър на корубата 18,4см, външен 19,5см

Ако стъклата имат и съответни лайсни ще е идеално, ако ли не ще трябва да се спра на варианта все пак с голфовите фарове.

Ако под "специалист" определяте човека на когот дадох да изкърпи корубите, които бяха на половина изгнили, само мога да кажа, че човека ги направи като услуга към мен и не ми е поискал и стотинка, нито за времето и труда които е изхабил, нито за материали - ламарина, кит, и др. заваръчни материали. Правеше ги в свободното си време и за това станаха бавно.

Ако определението "Специалист" е към мен, то много съжалявам, че хората които познавам и смятам за приятели дават такива саркастични опеделения за мен зад гърба ми, а не ми кажат в очите каквото си мислят. Истина е, че не се вяскам, често към камиона въпреки, че живея наблизо, но работя на смени (както повечето писали знаят) и не вунаги ми е възможно да ходя в неделя.

И в заключение - отново се чудя, защо се напира толкова много за тези фарове като има още работа по самия камион, а те ще се сложат накрая?
Гост

Мнение от Гост » 30 окт 2008, 14:08

Въпреки сътресенията в НВИМ от последните дни ,процеса по възстановяването на камиона продължава.Въпреки,че има предизвестие за уволнение,г-н Миленов продължава да помага на музея и нас.С любезната помощ на Съюза на командосите,камиона е обут в новите си гуми,така, че...

Моля,който иска в неделя(02.11)в 10.30 часа, да дойде в музея и да ни помогне в избутването на Зиса на новото му място във вътрешния двор.И не забравяйте да си облечете фанелките с мускулите. :wink:
Гост

Мнение от Гост » 31 окт 2008, 13:23

За съжаление,гумите с джантите няма да може да бъдат монтирани до неделя.Операцията с бутането се отменя за следващата неделя...евентуално.
Заключена

Върни се в “Дейност на клуба”