Nissan 240ZG Fujimi 1:24

Текущ групбилд Япония (01.07.2014 - 30.09.2015)
Потребителски аватар
Metodi
Член на клуб "Стендов Моделизъм България"
Регистриран: 03 май 2012, 15:27

Nissan 240ZG Fujimi 1:24

Мнение от Metodi » 20 окт 2014, 11:03

Привет колеги, реших да се включа в груп билда с моя Нисан. Модела го започнах преди няколко седмици и ще ви представя свършеното до тук. Малко in-box ревю може да се види тук http://metodimetodiev.blogspot.com/2014 ... inbox.html.

В този вариант автомобила е пуснат в Япония (и само там) през Октомври 1971, за да може състезателния 240Z да получи хомологация. Разлликата със стандартния модел са аеро пакета, раздувките на калниците и огледалата поставени върху тях. За Америка този пакет се продава като опция от дилърите на Нисан.

240Z
Изображение

240ZG
Изображение

А ето и как аз напредвам с модела:

За сега толкова, всякакви идеи, критики и други мнения са добре дошли.

Поздрави
Методи
Методи Методиев (Metodi)
http://www.mmscalemodels.com
Изображение
Потребителски аватар
Academica
Регистриран: 30 май 2007, 10:44
Контакти:

Re: Nissan 240ZG Fujimi 1:24

Мнение от Academica » 20 окт 2014, 11:08

Браво!
Екстра е дотук!
Относно критиките - на мен лично ми се струва, че тръбите на изпускателната система са твърде светли. Стоят като прясно ръждясали. Може да ги потъмниш една идея. Нотова си е мое виждане. А може и от фотото да е. Не винаги цветовете излизат такива, каквито са в действителност. (Поне при мен е така :) )
Светослав Цанков
Изображение
Потребителски аватар
Metodi

Мнение от Metodi » 21 окт 2014, 21:41

Така изглежда щото съм го светнал много от близо, при естествена светлина не е натрапчив цвета :beer:
Методи Методиев (Metodi)
Изображение
Потребителски аватар
Vesselin
Регистриран: 01 дек 2006, 16:56

Мнение от Vesselin » 21 окт 2014, 21:53

Това автомобилче го имах като дете и винаги съм се чудил какво е и защо не го виждам по улиците. :D
За самия модел мога да кажа, че се получава много добре за сега. Ако разполагаш с повечко снимки, на моторния отсег, ги гледай подробно. И ако можеш имитирай различните шумоизолации по коша и ако има и на капака.
Веселин Найденов

e-mail: v_naidenov@abv.bg
Facebook: Veselin Naidenov
Потребителски аватар
Metodi

Мнение от Metodi » 04 мар 2015, 20:15

Привет колеги. Не остана много време до края на билда и реших да взема да покажа нещо свършено.
Не, че е много свършеното, но все пак имам надежда, че ще се включа в срока.

Изградих липсващото под капака с милипут и пластмаса... не е съвсем достоверно, но не е и необходимо.

Потготвих за боя и грундирах със спрей-грунд Tamiya Fine. Боядисах в червено с аерографа (не особено добра идея.. един акрилен спрей щеше да свърши по-добра работа) След шкурене на дефекти и последващо боядисване направих груба грешка. Реших, че ще използвам прозрачен, акрилен спрей. Отидох до бриколаж, но нямаше акрилен и взех ... не-акрилен. Пръснах с него (смърди покъртително) до тук добре гланц ала бала... обаче след 30тина секунди на места почна да се надига червената боя :ranting: .. еми ново шкурене, боя и ще си купя АКРИЛЕН лак на спрей да го пробвам и него. Кардана и дифа пръснах с черен мат, след което минах със стомана на суха четка.

Сам си направих сервото на спирачките, горната помпа на съединителя, казанчето за течността за чистачките, акумулатора горивния филтър и други дреболии. "Пуснах" тръби от сервото към спирачките и от резервоара към горивния филтър. Към двигателя добавих тръбите за входящоти и обратното гориво както и тръбата между капака на главата и кутията на въздушния филтър. Предстои да добавя и дтъбата от вмукателя към сервото на спирачките.

За сега толкова колеги... бебето недоволства :)
Методи Методиев (Metodi)
Изображение
Ssasho0
Регистриран: 04 юни 2012, 10:06

Мнение от Ssasho0 » 05 мар 2015, 10:25

ауу супер детаилизиран Нисан :) много яко, удоволствие за окото! А всички кабели и тръбички ги знаеш къде са защото имаш такава кола пред блока (например) или действаш по снимки/материали от нета/ книги?
Александър Крантев
e-mail: akrantev@abv.bg
FB: Alexandar Krantev
Изображение
Потребителски аватар
Vesselin

Мнение от Vesselin » 05 мар 2015, 14:38

Много добре се е получил до тук автомобила. Само те съветвам и акрилния лак да го пробваш настрани, не върху модела.
Веселин Найденов

Потребителски аватар
Metodi

Мнение от Metodi » 06 мар 2015, 09:51

Благодаря колеги.

@ Ssasho0
Не, нямам такъв, но двигателите не се различават чак толкова много между различните коли (като принципна компоновка). Разположението по снимки от нета го гледам.

@ Vesselin
Да, определено този път ще пробвам от страни.

Поздрави
Методи Методиев (Metodi)
Изображение
Потребителски аватар
bstamenov83
Регистриран: 22 май 2007, 10:42

Мнение от bstamenov83 » 10 мар 2015, 08:42

Колега мисля, че върви много добре :)
Божидар Стаменов
Потребителски аватар
pkaramitev
Регистриран: 20 окт 2007, 18:05
Контакти:

Мнение от pkaramitev » 13 мар 2015, 04:33

Радко пиша фъф форума,даже ептен!
Но тука не можах ад се сдържа!
Нисаня е страотен.......,обачи.....
Гледам не си сменил свещите,също така като си правил делкото,си му дал много предверение,и ще ти трака аванса.Провери си ГМТ!
Ремъка на перката е напукан,а и виското като го гледам,може и да се предаде,с тия стари коли! Да не я прегрееш на някой баир.Слагай само червен антифриз-по готин е :D
Така,до тук с глупостите! :roll:
Колата наистина е много готина,на мен са ми слабост,но не съм правил от 15г. :x
Бих ти дал един съвет,относно боята.Вземи да си купиш и да пробваш от Mr. Color,серията Lacquers.Те са на нитруцелулозна основа,до колкото знам.Съхнат много бързо,като ти спестяват време за работа.Също така като изсъхнат,стават изключително твърди,и се полират страхотно.Придобиват невероятен блясък и гланц,и са много устойчиви на пипане.Като си боядисаш модела,може да си го пипаш колкото си искаш и никъде няма да се прецака боята от мазнината от пръстите които остава.Супер устойчива е и много здрава.Например ако някъде попадне прашинка,и я минеш със слой боя,като изсъхне боята,минаваш със финна шкурка,и препръскваш леко.Ако пък е гланц,директно полираш с полир паста и всичко е стъкло.
Надявам се да не прозвучи като реклама,но аз от както са в България тези бои,друго не ползвам,просто са уникални. :yeha:
Отново ще повторя основните им качества,които другите марки бои не притежават:
1.Съхнат за минути :bravo:
2.Изключително твърди и здрави,което ги прави страхотни за полиране! :yeha:
3.Изключително устойчиви на пипане с ръце! :)

За полиране ползвам пастите на 3М,има ги във всички авто-бояджийски магазини.Разбира се се ползва най-фината.За постигане на най-добър блясък,като за кола може да се ползва и моделистска паста - Ceramic Compound.Но това е за финиш.С нея може да полираш и стъклата на колата,ако имат дефект,или нещо ги ги драснал и искаш да ги възстановиш после.
А това е самата боя,може да си я закупиш от тук:
http://www.hobbycult.com/product_info.p ... s_id=27530

Надявам се да съм бил полезен!
Петко Карамитев
Потребителски аватар
shelby gt500
Регистриран: 19 яну 2012, 10:08

Мнение от shelby gt500 » 13 мар 2015, 08:07

pkaramitev написа:..........Надявам се да не прозвучи като реклама,но аз от както са в България тези бои,друго не ползвам,просто са уникални. :yeha:
Отново ще повторя основните им качества,които другите марки бои не притежават:..............
..............Надявам се да съм бил полезен!
Подкрепих те Петко, с две ръце, два крака и един ......
В момента правя една италиянска кошница, дето не е подходяща за груповия билд, но я фъскам точно с тия боичкове и ефекта е :knee:
Чавдар Георгиев

RANGERS LEAD THE WAY

Изображение
Потребителски аватар
Vesselin

Мнение от Vesselin » 14 мар 2015, 00:39

И аз имам такава боя, но все още не съм я пробвал. Съвместима ли е с другите бои или може да се получи някоя нежелана реакция, и да ли е издръжлива на раните му смивки и т.н.?
Веселин Найденов

Потребителски аватар
shelby gt500
Регистриран: 19 яну 2012, 10:08

Мнение от shelby gt500 » 15 мар 2015, 14:22

За смивки няма проблеми, но небива да се нанася в/у емайл и акрил. Супер агресивна е. Поне от моя опит. При другите може да е различно :?
Чавдар Георгиев

RANGERS LEAD THE WAY

Изображение
Потребителски аватар
bstamenov83
Регистриран: 22 май 2007, 10:42

Мнение от bstamenov83 » 17 мар 2015, 13:33

То малко се отнесохме, но и аз да добавя, боята е страхотна, става за шлайфане покрива много добре и лично според мен е Мерцедеса на боите.
А пък ако сложиш от този разредител
http://www.hobbycult.com/product_info.p ... s_id=27610
се опъва страхотно и буквално се гланцира, леко полиране и модела става чук.
Божидар Стаменов
Потребителски аватар
Metodi

Мнение от Metodi » 29 мар 2015, 20:19

Леле, колеги, тука се е заформила дискусия пък аз съм я изпуснал. Понеже се удължи срока съм хванал един друг проект и не съм влизал тук.

@pkaramitev
Кой кара е39 само виско муфи са му в главата :) ... от време на време демпферна шайба :D

Имам лака на Mr.Color - GX100, имам и "нивелиращия" разредител ... само трябва да изляза на вън някъде да пръскам, че с тея лякове си е е@№$ло мамата и смриднята.
Използвах го при Ф1М2-то. Там имам и повърхности боядисани с акрил.. нямах проблем... може би защото беше силно разреден лака.

Поздрави
Методи
Методи Методиев (Metodi)
Изображение
Заключена

Върни се в “Групбилд”